Täna algab "Klassikatähtede" kolmas hooaeg ({{commentsTotal}})

13. märtsil algab kolmas "Klassikatähtede" hooaeg, kus kuue saate jooksul võtavad omavahel mõõtu kaheksa noort muusikut. Saatejuhiks on Marko Reikop

"Klassikatähtedest võistlevad otsesaates kaheksa noort muusikut, kes näitavad oma head pillimänguoskust nii turvalises stuudios kui ka olukordades, kus see on erakordselt keeruline. Nii vaatajaid kui ka osalejaid ootab ees hulk üllatusi. Läbi kuue saate kuuleme nii klassikalise muusika parimaid teoseid kui ka filmi- ja popmuusika töötlusi, mida saavad hinnata lisaks žüriile ka televaatajad ning just publik on see, kes otsustab, kellest saab Klassikatäht 2016. Saatejuht on Marko Reikop.

Sel aastal osalevad saates:

Jakob Peäske (fagott) on seekordne Klassikatähtede pesamuna. Jakob on sündinud muusikute peres. Muusikaõpinguid alustas ta 7-aastaselt Tallinna Muusikakeskkoolis – algul klaveri erialal ja 4. klassist fagoti erialal Peeter Sarapuu juhendamisel. Praegu õpib ta Tallinna Muusikakeskkooli 11. klassis.

Silvia Ilves (tšello) on sündinud Pärnus ja üles kasvanud Raplas, kuid koolis käinud algusest peale Tallinnas. Tšello õpinguid alustas ta Tallinna Muusikakeskkoolis Mart Laasi käe all ning on nüüdseks kokku 17 aastat pilli mänginud. Praegu õpib Silvia tšellomängu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Mikk Langeproon (akordion) alustas akordioniõpinguid 8-aastaselt Tallinna Muusikakoolis, 2011. aastal astus Mikk G. Otsa nimelisse Tallinna Muusikakooli klassikalise akordioni erialale, mille lõpetas kiitusega ning talle omistati Otsakooli hõbemärk. Paralleelselt lõpetas ta kuldmedaliga Kadrioru Saksa Gümnaasiumi. Nüüd õpib Mikk Soomes, Sibeliuse Akadeemias, peab lugu tervislikest eluviisidest ja lisaks akordionimängule käib jõusaalis ning mängib sõpradega jalgpalli. 

Kristiina Rokashevich (klaver) alustas oma muusikaõpinguid 7-aastaselt Tallinna Muusikakeskkoolis Ell Saviaugu ja Marko Martini juhendamisel ning jätkas hiljem Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, õpetajateks Marko Martin ja prof. Ivari Ilja. 2010. aastal kolis Kristiina Londonisse, et õppida prof. Joan Havilliga Guildhalli Muusika- ja Draamakoolis, kus ta 2015. aastal lõpetas magistriõpingud kiitusega ning jätkab nüüd prestiižses Guildhall Artist Diploma programmis.

Karl Johan Kullerkupp (löökpillid) sündis ülikoolilinnas Tartus ning esimesed sõbrad sai Karl Johan nende kodu kõrval asunud venekeelsest lasteaiast. Karl Johani vanemad on mõlemad muusikud – ema on laulja ja isa mängib klaverit. Esimene kokkupuude muusiku elukutsega oli Karl Johanil Vanemuise teatris, kus ta ema töötas.

Merike Heidelberg (vioola) on 24-aastane. Merikese sõprus vioolaga on kestnud 4 aastat. Eelnevalt, alates 8. eluaastast, õppis ta viiulit. Pärast G. Otsa nimelise muusikakooli lõpetamist viiuli erialal asus neiu õppima aga hoopis Tallinna Tehnikaülikoolis arvutisüsteeme, omandades sellel erialal bakalaureuse kraadi. Nüüd on Merike Otsakoolis tagasi, et õppida vioolamängu.

Jaan Mesi (trompet) on läbi ja lõhki Rakvere poiss. Jaani ema on õppinud laste muusikakoolis klaverit, kuid Jaani isa ei ole vaatamata suurest armastusest klassikalise muusika vastu pillimängu õppinud. Jaan ise on nüüdseks pillimängu harjutanud juba 12 aastat. Hetkel õpib ta Tallinnas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Sten Heinoja (klaver) elab Keilas, Mudaaugul, kuhu ta pere kümmekond aastat tagasi Tallinnast kolis. 2-aastaselt emaga Tallinna vanalinnas jalutades olevat Sten märganud vaateaknal klaverit ja keeldunud sealt lahkumast. Kolmandaks sünnipäevaks sai ta kingituseks süntesaatori, 4-aastaselt alustas Sten klaveriõpinguid Tallinna Muusikakeskkooli eelklassis. Muusikakeskkooli lõpetas ta 2012. aastal, kuid alates 2011. aastast õppis ta klaverit EMTA klaveriosakonnas prof. Ivari Ilja juhendamisel, mille lõpetas 2015. aastal cum laude.

Selle hooaja esimene "Klassikatähtede" saade on eetris kell 18.40.

Toimetaja: Kaspar ViilupTerasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Eesti passi saanud Ruslan Trochynskyi: ootasin sinist, aga on punane

Värskelt Eesti kodakondsuse saanud Ruslan Trochynskyi rääkis, kuidas on möödunud kaks kuud Eesti passiga.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Jõgeva padjalahingul loodetakse taas Guinnessi rekordit püstitada

Homme peetakse Jõgeval teist korda maha maailma suurim padjalahing.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.