Fibit täitis Viru keskuse värske moeloominguga ({{commentsTotal}})

Tallinnas Viru keskuses toimus FIBIT, kus esitleti tänavu Tiina Talumehe naiselikku ja lendlevat kevadkollektsiooni ning mulluse Hõbenõela nominendi Äli Kargoja värske moebrändi August loomingut.

Nagu kevadel lume sulades hakkab looduses välja ilmuma ka muid toone peale musta, valge ja halli, kajastub see ka kevadistes moekollektsioonides. Tiina Talumehe bränd Tiina by Tiina näitas lendlevat ja mõjuvalt lillelist stiili, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Traditsioonilisele küsimusele, mis on sel kevadel moes, vastas Tiina Talumees, et kuna mood on kõikelubav, siis midagi konkreetset välja tuua on raske, küll aga inspireerivat disainereid ööriietus ehk mugav pidžaamastiil. Moevärvina vallutab rõivaid kollane ja selle kõrval juba sügisel populaarseks muutunud roosa.

Pariisis kogemusi omandanud Äli Kargoja bränd August on hoopis teisest puust ja kannab tugevat minimalismimärki, mille tunnused on range joon ja selged, puhtad toonid. Äli Kargoja oli ka üks mullune Hõbenõela nominent.

Augusti toodang valmib eranditult ökomärgisega kangastest ja Äli Kargoja kinnitusel on talle väga oluline jätta moeloojana planeedile Maa võimalikult väike jalajälg.

"Maailm on massimoe all lookas ja Augusti jaoks on väga oluline kasutada orgaanilisi kangaid väikebrändina. Muidugi on see väljakutse, aga on näha, et ka kiirmoeketid näevad, et see on aktuaalne teema ja hakkavad selliseid kollektsioone tegema nagu H&M," selgitas Kargoja.

Esmakordset FIBItil osalemist pidas Kargoja meeldivaks väljakutseks, mis läks igati korda.

Toimetaja: Merili Nael"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.