ERR.ee video | Urmet Kook: olen kogu aeg olnud suur AK vaataja ({{commentsTotal}})

Rahvusringhäälingu uudistetoimetuse juht Urmet Kook kinnitas uudistesaate 60. juubeli puhul Menule antud intervjuus, et "Aktuaalsesse kaamerasse" tööle siirdudes ta vanu saateid läbi lappama ei pidanud, kuna on kogu aeg olnud suur AK vaataja.

Urmeti enda esimesed mälestused "Aktuaalselt kaamerast" seonduvad ilmateatega. "Mul millegipärast tuleb silme ette Pilvi Kirsi, kui ta näitab nendelt papist kaartidelt ja räägib, milline ilm homme tuleb. Ma arvan, et see on mu kõige esimene mälestus üldse "Aktuaalse kaameraga"," meenutas Kook.

Uudistejuht tunnistas, et väike ärevus on seoses legendaarse saate juubeliga tal sees küll, kuna tulemas on ka AK veteranide ja praeguste toimetajate ühine kokkusaamine. Kokku on telemajja külla oodata üle 200 inimese. Urmeti sõnul on näha ka toimetuse sees, kuidas inimesed on tavapärasest rohkem elevil.

"Aktuaalse kaamera" suurimaks tugevuseks läbi aastate peab Kook usaldusväärsust: "Millised uudised me üldse ekraanile toome, millised mitte, ja teisalt see, kuidas me neid uudiseid kajastame. Need peavad olema loomulikult alati tasakaalustatud, objektiivsed. Aga kindlasti ei saa selle kõige juures ära unustada seda – millest mul on väga kahju, et jääb eesti ajakirjanduses järjest vähemaks selliseid isikupäraseid ajakirjanikke – ma arvan, et "Aktuaalse kaamera" toimetuses on neid väga palju siiamaani."

AK-s töötavasd Urmeti sõnul väga erinevad inimesed, kelle vanus jääb seinast seina ning see moodustabki suure rikkuse. Kriitilistel hetkedel annab tugev toimetus suisa perekonnatunde, kus seistakse õlg-õla kõrval ning ühiste väärtuste eest.

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".