ERR.ee video | Marite Kallasma ja Enn Eesmaa meenutasid "Aktuaalse kaamera" sünnipäeval kunagist diktoritööd ({{commentsTotal}})

Püüdsime "AK" 60. sünnipäeva peol kaamera ette korraga kaks legendaarset "Aktuaalse kaamera" saatejuhti - mõne sõna minevikust ja ka tulevikust rääkisid Marite Kallasma ja Enn Eesmaa.

Marite Kallasma kinnitas, et sellisel sünnipäevapeol on ta vaid heade tunnetega, kuid Enn Eesmaa võrdles seda klassiõhtuga. "Tuleksin nagu isakoju, päris ausalt." Samuti tõi Eesmaa välja, et nii tema kui Marite Kallasma eeliseks on see, et nad ei ole töötanud ainult uudistega, vaid teinud ka väga palju muud. "Nüüd olen ma aga Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu liige ja see on minu otsene ülesanne, et jälgida, mida "Aktuaalne kaamera" teeb."

""Aktuaalne kaamera" raudselt jääb, see on fakt, võib-olla ta muudab nime, kuigi ma seda hästi ei usu," tõdes Kallasma, et mingil kujul jääb "Aktuaalne kaamera" kindlasti alles, kuid ehk muutub ka kellaaeg. "Tegelikult on "AK" teatud periooditi olnud veidi enne üheksat ja ka pisut hiljem." Enn Eesmaa tõi välja, et toona, kui tema "AK's" töötas, oli see ainus uudistesaate televisioonis ning sealjuures ta näeb, et tänasel päeval hakkab asi veidi muutuma. "Praegu antakse uudiseid eetrisse terve päeva jooksul ja mul on isegi raske seda inimest ette kujutada, kes on alla 40-aastane, et ta ootab kella üheksast aega ja siis kuulab uudiseid."

Toimetaja: Kaspar Viilup"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.