ERR.ee video | Marite Kallasma ja Enn Eesmaa meenutasid "Aktuaalse kaamera" sünnipäeval kunagist diktoritööd ({{commentsTotal}})

Püüdsime "AK" 60. sünnipäeva peol kaamera ette korraga kaks legendaarset "Aktuaalse kaamera" saatejuhti - mõne sõna minevikust ja ka tulevikust rääkisid Marite Kallasma ja Enn Eesmaa.

Marite Kallasma kinnitas, et sellisel sünnipäevapeol on ta vaid heade tunnetega, kuid Enn Eesmaa võrdles seda klassiõhtuga. "Tuleksin nagu isakoju, päris ausalt." Samuti tõi Eesmaa välja, et nii tema kui Marite Kallasma eeliseks on see, et nad ei ole töötanud ainult uudistega, vaid teinud ka väga palju muud. "Nüüd olen ma aga Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu liige ja see on minu otsene ülesanne, et jälgida, mida "Aktuaalne kaamera" teeb."

""Aktuaalne kaamera" raudselt jääb, see on fakt, võib-olla ta muudab nime, kuigi ma seda hästi ei usu," tõdes Kallasma, et mingil kujul jääb "Aktuaalne kaamera" kindlasti alles, kuid ehk muutub ka kellaaeg. "Tegelikult on "AK" teatud periooditi olnud veidi enne üheksat ja ka pisut hiljem." Enn Eesmaa tõi välja, et toona, kui tema "AK's" töötas, oli see ainus uudistesaate televisioonis ning sealjuures ta näeb, et tänasel päeval hakkab asi veidi muutuma. "Praegu antakse uudiseid eetrisse terve päeva jooksul ja mul on isegi raske seda inimest ette kujutada, kes on alla 40-aastane, et ta ootab kella üheksast aega ja siis kuulab uudiseid."

Toimetaja: Kaspar ViilupInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.