Videokaamerate puudumisel on "Aktuaalne kaamera" pidanud uudislugusid katma ka otse-eetris vahetatud fotodega ({{commentsTotal}})

"Aktuaalse kaamera" 60-aastases ajaloos pole televisioon alati olnud liikuva pildiga televisioon. Kuna kaasaskantavaid kaameraid oli vähe, polnud harvad juhud, kui uudisloo katteplaanidena näidati vaatajatele otse-eetris vahetatud fotosid.

Fotouudiste tegemiseks oli lihtne põhjus - polnud lihtsalt videokaameraid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"1980. aastate alguses oli olemas vaid üks videokaamera, millega sai salvestada operatiivselt kuskil väljaspool maja," rääkis Jaan Rõõmus, kes oli ETV fotograaf aastatel 1979 kuni 1982.

Aga lõputult fotosid plõksida ei tohtinud - teada oli, mitut pilti on uudise jaoks vaja ja nii ka tehti, või siis pisut rohkem.

Jaan Rõõmus meenutas korda, kui ta läks koos toimetajaga kolhoosi üht protestikoosolekut kajastama. Kohale jõudes selgus, et aktsiooni polegi. Selle peale oli parteijuht öelnud, et kui vaja, tehakse see ära.

"Selles tsehhis töötasid treialid ja neil olid väga suured treipingid. Isegi kahe ja kolme meetri kõrgused. Treialeid oli vähe, kuid seal see koosolek toimus ja selle me pildistasime ära," rääkis Rõõmus.

Tema sõnul oli ETV-l kaustade kaupa pilte, millega uudislugusid katta.

"Nõukogude ajal oli hästi palju tähtpäevi ja alati võis neid katta piltidega saluudist, näiteks sellistega, kus on Punane väljak. Aga kui oli jutt Soomest, siis on meil arhiivis sõduripildid," ,meenutas Rõõmus.

Homme saab "Aktuaalne kaamera" 60-aastaseks.

Toimetaja: Merili NaelInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.