Jüri Pootsmann meenutab kooliaega: ma olin tõesti arglik inimene ({{commentsTotal}})

Jüri Pootsmann Autor: "Kahekõne"/ERR

Jüri Pootsmann tuli, nägi ja võitis – nii Superstaarisaate kui ka nüüd Eesti Laulu. Noor muusik tunnistas aga, et ei tahtnud nooruspõlves üldse rambivalguses olla.

"Ma arvan, et vähemalt minu sõprusringkonnas oli haruldane see, et keegi väga tahtis koolis käia. Pigem oli see, et vahetund oli kõige lahedam tund. Gümnaasium oli parem, siis olin ma aktiivsem ja enesekindlam," rääkis Pootsmann ETV saates "Kahekõne".

Pootsmann, kes jõudis aastaga Superstaarisaate võidust Eesti Laulu võiduni, tõdes, et põhikool oli tema jaoks pigem selline aeg, kus ta ei tahtnud eriti koolis käia. "Ma olingi selline vaikne poiss. Sõna populaarne on hästi nõme, aga ma ei olnud selline, kes oli kõige populaarsem. Vaikne poiss, keskmine õpilane, sai väga hästi läbi mõnede inimestega," kirjeldas Pootsmann ennast.

Kuigi Pootsmann tahtis solist olla juba enne kooriminekut, ei julgenud ta tegelikult suud lahti teha ka teiste keskel. "Ma olin tõesti arglik inimene," tõdes Pootsmann.

Kõik muutus aga siis, kui ta 17-aastasena vahetusõpilasena Taani sõitis. "Taanis ma ei teadnud kedagi ja ma sain olla keegi teine, ma sain kuidagi julgust. Inimesed minu ümber muutsid mind väga, sest see ühiskond on seal tõesti teistsugune," tõdes muusik.

Taanis olles õppis noormees isegi pilli mängima. "Seal olles minu klassikaaslased oskasid ikka kõike teha. Igaüks mängis klaverit, trompetit, kitarri ja laulsid peale. See inspireeris mind," tõdes ta.

Kuigi nooruses mängis Pootsmann ka viiulit, ei tunne ta nooti siiamaani. "Noodist õppimises ma ei ole selles üldse pädev. Kuulmine on see, mille järgi mina saan loo selgeks," selgitas Pootsmann.

Sellest hoolimata on noormees aga indu täis, et õppida uusi oskusi. "Mul on vaja enda taset tõsta, ma olen hästi enesekriitiline ja hästi harva olen rahul enda esitustega ja mida ma teen. See ajab mind õppima," tõdes ta.

Oma stiili ajab Pootsmann samuti alles taga, kuid usub, et see kõik tuleb siis, kui ta hakkab ise muusikat avaldama. Seni on noormees kirjutanud küll mõned lood, kuid see võtab kaua aega, kui mõni neist avalikkuseni jõuab.

Pootsmann lisas, et tunneb end väga kindlalt ka nende inimeste keskel, kes talle praegu muusikat kirjutavad. Küll aga ei taha ta seejuures kaotada iseennast. "Ma arvan, et see mis seest tuleb, on kõige õigem," lausus ta.

Toimetaja: Rutt Ernits"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.