Jüri Pootsmann meenutab kooliaega: ma olin tõesti arglik inimene ({{commentsTotal}})

Jüri Pootsmann
Jüri Pootsmann Autor/allikas: "Kahekõne"/ERR

Jüri Pootsmann tuli, nägi ja võitis – nii Superstaarisaate kui ka nüüd Eesti Laulu. Noor muusik tunnistas aga, et ei tahtnud nooruspõlves üldse rambivalguses olla.

"Ma arvan, et vähemalt minu sõprusringkonnas oli haruldane see, et keegi väga tahtis koolis käia. Pigem oli see, et vahetund oli kõige lahedam tund. Gümnaasium oli parem, siis olin ma aktiivsem ja enesekindlam," rääkis Pootsmann ETV saates "Kahekõne".

Pootsmann, kes jõudis aastaga Superstaarisaate võidust Eesti Laulu võiduni, tõdes, et põhikool oli tema jaoks pigem selline aeg, kus ta ei tahtnud eriti koolis käia. "Ma olingi selline vaikne poiss. Sõna populaarne on hästi nõme, aga ma ei olnud selline, kes oli kõige populaarsem. Vaikne poiss, keskmine õpilane, sai väga hästi läbi mõnede inimestega," kirjeldas Pootsmann ennast.

Kuigi Pootsmann tahtis solist olla juba enne kooriminekut, ei julgenud ta tegelikult suud lahti teha ka teiste keskel. "Ma olin tõesti arglik inimene," tõdes Pootsmann.

Kõik muutus aga siis, kui ta 17-aastasena vahetusõpilasena Taani sõitis. "Taanis ma ei teadnud kedagi ja ma sain olla keegi teine, ma sain kuidagi julgust. Inimesed minu ümber muutsid mind väga, sest see ühiskond on seal tõesti teistsugune," tõdes muusik.

Taanis olles õppis noormees isegi pilli mängima. "Seal olles minu klassikaaslased oskasid ikka kõike teha. Igaüks mängis klaverit, trompetit, kitarri ja laulsid peale. See inspireeris mind," tõdes ta.

Kuigi nooruses mängis Pootsmann ka viiulit, ei tunne ta nooti siiamaani. "Noodist õppimises ma ei ole selles üldse pädev. Kuulmine on see, mille järgi mina saan loo selgeks," selgitas Pootsmann.

Sellest hoolimata on noormees aga indu täis, et õppida uusi oskusi. "Mul on vaja enda taset tõsta, ma olen hästi enesekriitiline ja hästi harva olen rahul enda esitustega ja mida ma teen. See ajab mind õppima," tõdes ta.

Oma stiili ajab Pootsmann samuti alles taga, kuid usub, et see kõik tuleb siis, kui ta hakkab ise muusikat avaldama. Seni on noormees kirjutanud küll mõned lood, kuid see võtab kaua aega, kui mõni neist avalikkuseni jõuab.

Pootsmann lisas, et tunneb end väga kindlalt ka nende inimeste keskel, kes talle praegu muusikat kirjutavad. Küll aga ei taha ta seejuures kaotada iseennast. "Ma arvan, et see mis seest tuleb, on kõige õigem," lausus ta.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.