Marite Kallasma tööst AK-s: mind ei paelunud see üldse ({{commentsTotal}})

Uudistesaade "Aktuaalne Kaamera" tähistab homme 60. sünnipäeva. Legendaarne diktor Marite Kallasma jagas oma emotsioone tööst uudistesaates.

"Mina ei tahtnud üldse "Aktuaalsesse kaamerasse" minna, mulle meeldis programmidiktori töö väga, see oli tollal väga mitmekülgne," rääkis Kallasma ETV saates "Ringvaade".

Naine selgitas, et AK oli konservatiivseimatest konservatiivseim. "Noore inimese jaoks see mind ei paelunud üldse," rääkis Kallasma, kes meelitati uudistesaatesse palgaga.

Suureks plussiks sai AK-s aga töökollektiiv. Kallasma tõdes, et uudistetoimetus töötas saate ajal nagu üks mees. "Kui on stuudio, inimene läheb pulti, siis on kõik ühe asja eest väljas," kiitis naine töökollektiivi. Eriliselt tõi naine välja Urmas Oti. "Ta oli just selline nagu kolleeg olema peab selles töös," lausus ta.

Tänane "Ringvaade" tõestas, et uudisteankru töö on üllatusterohke ja tihe. Saatekülalisena pidi Kallasma kõrval istuma ka Neeme Raud, kes töö tõttu eetrisse ei jõudnudki. "Põhimõtteliselt õhtutunnid, mida ligemale õhtusaade tuleb, seda kiiremaks asjad lähevad," kinnitas Kallasma, et ankrutöö toob ette ootamatusi.

Homme õhtul, "Aktuaalse kaamera" sünnipäeval on kell 21.40 eetris saade pealkirjaga "Lugu tuleb või?", kus AK legendid räägivad oma naljakatest juhtumistest.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.