Loe, mis toimus kogu "Aktuaalse kaamera" sünnipäeva jooksul toimetuses ({{commentsTotal}})

AK60 Autor: Siim Lõvi /ERR
{{1457679601000 | amCalendar}}

11. märtsil tähistas ETV lipulaev "Aktuaalne kaamera" oma 60. sünnipäeva. Sel puhul pakkusime võimalust veeta terve päev koos AK-ga - 12 tundi teletööd hommikusest toimetuse koosolekust kuni õhtuse uudistesaateni.

22.05 Samuti nägi saate lõpus ka aastate jooksul juhtunud eetriapse. Vaata neid siit.

22.00 Kell 21 eetris olnud "Aktuaalse kaamera" saates oli ka väike sissevaade esimeses stuudios toimunud sünnipäevapeolt

21.55 60. sünnipäeva saade on eetris olnud ning uudistetoimetuse juht Urmet Kook võttis üle diskorirolli. Kõlaritest mängis Anne Veski "Atmosfäär (Hea tuju laul)"

21.40 Vaadake ka "Aktuaalse kaamera" 60. sünnipäeva puhul valminud erisaadet "Lugu tuleb või?"

21.30 Toimetuse tuppa sattunud kultuuriministeeriumi kommunikatsioonijuht Meelis Kompus tõdes, et toimetusruumidesse tulles oleks justkui jälle tööl. "Midagi ei ole muutunud, ikka telekad-ekraanid, kõik on sama."

21.15 Sünnipäevapidu kolis üle "Aktuaalse kaamera" toimetusse, kuhu kogunesid mitmed endised ja praegused uudistetoimetusega seotud olnud inimesed. Saatejuht Priit "Wend" Kuusk manitses külalisi, et kõrvaltoas käib saade, võtame vaiksemalt.

21.00 "Aktuaalse kaamera" 21.00 algavast põhisaatest nägi meie otseülekandes teist vaatenurka ning seal võis näha ka seda, kuidas reageerisid saatejuhid uudiste järel eetrisse jõudnud saatevigadele

20.58 "Aktuaalse kaamera" vaatajad kindlasti mõtlevad, miks saatejuhid mõni hetk enne saate algust alati laua serva taga nokitsevad. Sel hetkel ühendavad nad enda kõrvaklapid. Vaata pildilt, kuhu!

20.57 Mõni hetk enne 60. sünnipäeva saadet on ka stuudios kõik üsna rahulik

20.45 15 minutit enne kell 21.00 algava "Aktuaalse kaamera" eetrit on olemine veel üsna rahulik

20.25 "Aktuaalse kaamera" sünnipäeval tehti ka grupipilt "AK" praegustest ja varasematest saatejuhtidest

19.50 Saatejuht Margus Saar vahetas algselt kaelas olnud punase lipsu sinise vastu, kui nägi, et Kadri Hinrikusel on sinine kostüüm. Kõik peab kokku sobima!

19.40 ERR.ee kaamera ette sattusid "Aktuaalse kaamera" peol legendaarsed "AK" saatejuhid Marite Kallasma ja Enn Eesmaa

19.20 "Aktuaalse kaamera" sünnipäevapeolt püüti otse-eetris kinni ka endine diktor Enn Eesmaa, kes rääkis mõne sõnaga end tunnetest seoses "AK'ga"

19.15 "Aktuaalse kaamera" 60. sünnipäevaks valminud tort hakkab vaikselt otsa saama

18.35 Lisaks uudistele ja arvuti taga istumisele tuleb end ka vormis hoida. ERR'i juhatus kinkis "Aktuaalse kaamera" toimetusele trenažööri. (Natuke näeb ka, nagu Margus Saar pildi tegemise hetkel ütles, "AK" toimetuse musta seina)

18.30 Kell 18.30 algavast "Aktuaalse kaamera" saatest näitasime me otseülekannet, kus oli võimalik näha saadet täiesti teise nurga all.

18.20 Kümme minutit enne saate algust tehti diktor Kadri Hinrikusele veel arvuti taga meiki

17.35 Juubelipeo juhatasid sisse uudistetoimetuse juht Urmet Kook ja endine "Aktuaalse kaamera" diktor Marite Kallasma

17.15 "Aktuaalse kaamera" juubelipeole on saabunud mitusada endist ja praegust töötajat.

17.00 Näitasime AK otsesaadet täna hoopis teise nurga alt, režiipuldi tagant avanes täiesti erinev maailm!

16.58 Viimased hetked enne AK otsesaadet. Vaata, kuidas reporter Elo Ellermaa uudise teksti sisse loeb!

16.32 AK reporter Elo Ellermaa tunnistas, et nii toredat kollektiivi kui "Aktuaalses kaameras" on raske leida. Töö järele igatseb ta isegi oma vabadel päevadel!

16.15 Seda, milline näeb välja üks võttepäev, näed siit GALERIIST!

16.01 Videointervjuu AK kaameramehega! Vaata lähemalt, milliseid ootamatusi pakub töö "Aktuaalse kaamera" operaatorile:

15.29 "Aktuaalse kaamera" tore kollektiiv edastas oma soovid juubelisaatele. Vaata, mida soovisid AK-le Margus Saar, Astrid Kannel, Kadri Hinrikus ja paljud teised!

14.30. Nii valmib üks intervjuu uudistesaate jaoks.

14.10 Erik Sakkov seisab hulga kaamerate ees ning tutvustab Nordica uut brändi ja lennukeid.

13.50 Kohe on algamas õhtuse uudistesaate tarvis võte Tallinna lennujaamas, kus kaamera ette astub Erik Sakkov.

13.40 ERRi uudistejuht Urmet Kook meenutas oma esimesi mälestusi AK-st ning kinnitas, et kriisihetkedel on toimetus tõeline perekond, kus tõusevad ühised väärtused ja seistakse õla-õla kõrval. Vaata artiklit SIIT!

12.52 Midagi põnevat on tulemas! Uudistetoimetuse töötajad edastasid oma õnnesoovid AK-le sünnipäeva puhul. Südamliku video avaldame peagi täispikkuses menu.err.ee lehel. Praeguseks aga väike õrritusvideo:

Posted by Menu on Thursday, March 10, 2016

 

12.35 ERR-i arhiiv paljastas põneva materjali AK ajaloost läbi 60 aasta. Vaata galeriid SIIT.

11.03 Galeriid AK hommikusest koosolekust näed SIIT.

10.45 AK uudistetoimetus tegi sünnipäevahommiku puhul vahva selfie! 

Aktuaalne Kaamera saab täna 60! Tegime hommikuse koosoleku järel AK stuudios pidupäeva puhul ühe "ühisendli" :) Ja jä...

Posted by Aktuaalne Kaamera on Friday, March 11, 2016

 

10.41 AK jõuab sünnipäeva tähistama ka raadiosse. Pärast kella 13.00 külastab ERR-i uudistetoimetuse juhataja Urmet Kook koos toimetaja Anne Raistega Vikerraadio saadet "Uudis+". Anne, kes on AK-s töötanud üle 30 aasta, meenutab möödunud aegu uudistetoimetuses, Urmet räägib saates lähemalt AK tulevikusuundadest.

10.28 Uudistetoimetuse päev algab magusa noodiga. Nagu sünnipäevale kohane, tõi ERR-i uudistetoimetuse juhataja Urmet Kook pidulistele kringlit.

10.17 Õhtul on oodata põnevat AK-d. Lisaks huvitavatele päevakajalistele teemadele on saates ootamas ka lõbus üllatus saateapsude näol!

10.00 AK uudistetoimetuses startis hommikune koosolek. ERR-i uudistetoimetuse juhataja Urmet Kook alustas koosolekut tõdemusega, et pikka kõnet ta pidama ei hakka. "Ma väga pikalt ei saa rääkida, sest mul tõmmati eile tarkusehammas välja operatsiooniga," lausus ta.

08.20 "Terevisioonis" käisid AK lõbusaid seiku rääkimas Maria-Ann Rohemäe ja Jürgen Klemm.

07.00 "Terevisioon" alustas AK juubeli tähistamisega õige meeleolukalt, riietades uudistelugeja Liisu Lassi igal pooltunnil mõne kümnendi stiilis uudistediktoriks. Esimesena jõudsid eetrisse uudised 1960ndatest. Vahvat galeriid Liisu muutumisest näed SIIT!

Päeva põhipunktid:

* Kell 10.00 AK toimetuse koosolek

* Kell 17.00 otseülekanne "Aktuaalse kaamera" kaadritagustest

* Kell 17.00 AK juubelipidu telemajas

* Kell 18.30 otseülekanne AK kaadritagustest

* Kell 21 otseülekanne "Aktuaalse kaamera" põhisaate kaadritagustest

Toimetaja: Kerttu Kaldoja/Rutt Ernits/Kaspar Viilup"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.