"Aktuaalne kaamera" 60| Meenutati Valdo Pandi ärasaatmist ({{commentsTotal}})

"Aktuaalne kaamera" meenutas oma 60. sünnipäeva nädalal 40 aastat tagasi toimunud telelegend Valdo Pandi matuseid, kuhu olid teda ära saatma tulnud tuhanded inimesed. Telerite ees oli hüvastijätjaid kordades rohkem.

4. august 1976. Eesti Televisiooni esimesest ja toona kõige suuremast stuudiost saadetakse viimsele teele raadio- ja teleajakirjanik Valdo Pant. See, kes Pandi saateid mäletab, teab, et just tema saadete ajal jäid tänavad tühjaks ning kõik, kellel vähegi võimalust, kogunesid helesinise ekraani ette. Pant lihtsalt oskas teha saateid, mis läksid inimestele hinge. Valdo Pant lahkus 30. juulil 1976, siis, kui tema 50. sünnipäevani oli jäänud veel mõni aastat. Oli suvine aeg ja teletöötajad puhkasid

ETV ajakirjanik Mati Talvik ütles, et tema sai sellest teada Läänerannas. Mati Talvik meenutab. et Valdo Pandi matusepäeaval oli telemaja- ja raadiorahvas kohal nagu üks mees. Ja mitte ainult. Vaevalt, et telemajast on kunagi korraga nii palju inimesi käinud, kui sellel kurval päeval. Inimesed liikusid läbi stuudio, sest kõik poleks stuudiosse kaugeltki mahtunud.

"Ikka rahvast oli palju. Mitte ainult telerahvast. Pant oli kõikide ringkondade lemmik. Välja arvatud parteimeestele ta eriti ei meeldinud. Eks tema järele kogu aeg vaadati ja teda kontrolliti," rääkis Talvik.

Valdo Pant maeti Metsakalmistule.

"Ma vaatasin ühte vana pilti. me olime režissöör Vello Suurojaga Metsakalmistu lähedal ja ta oli tegelikult GAZ 51 kastis. Kirst oli lilli täis. Ported olid maha lastud. Aga see oli päris tavaline nõukogude veomasin," ütles ta.

Palju kõneldi sellel päeval ajakirjandusest ning ning Valdo Pandi rollist raadios ja televisioonis. Teda meenutas Metsakalmistul ka Mati Talvik.

Mati Talvik meenutab, et tundis Valdo Pandi ees aukartust sest ta oli lihtsalt nii eriline. Kaadrid metsakalmistult näitavad, kuivõrd hindasid vaatajad 40-e aasta eest raadio- ja teletegijaid.

Toimetaja: Aleksander KrjukovTerasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Eesti passi saanud Ruslan Trochynskyi: ootasin sinist, aga on punane

Värskelt Eesti kodakondsuse saanud Ruslan Trochynskyi rääkis, kuidas on möödunud kaks kuud Eesti passiga.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Jõgeva padjalahingul loodetakse taas Guinnessi rekordit püstitada

Homme peetakse Jõgeval teist korda maha maailma suurim padjalahing.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.