"Aktuaalne kaamera" 60| Meenutati Valdo Pandi ärasaatmist ({{commentsTotal}})

"Aktuaalne kaamera" meenutas oma 60. sünnipäeva nädalal 40 aastat tagasi toimunud telelegend Valdo Pandi matuseid, kuhu olid teda ära saatma tulnud tuhanded inimesed. Telerite ees oli hüvastijätjaid kordades rohkem.

4. august 1976. Eesti Televisiooni esimesest ja toona kõige suuremast stuudiost saadetakse viimsele teele raadio- ja teleajakirjanik Valdo Pant. See, kes Pandi saateid mäletab, teab, et just tema saadete ajal jäid tänavad tühjaks ning kõik, kellel vähegi võimalust, kogunesid helesinise ekraani ette. Pant lihtsalt oskas teha saateid, mis läksid inimestele hinge. Valdo Pant lahkus 30. juulil 1976, siis, kui tema 50. sünnipäevani oli jäänud veel mõni aastat. Oli suvine aeg ja teletöötajad puhkasid

ETV ajakirjanik Mati Talvik ütles, et tema sai sellest teada Läänerannas. Mati Talvik meenutab. et Valdo Pandi matusepäeaval oli telemaja- ja raadiorahvas kohal nagu üks mees. Ja mitte ainult. Vaevalt, et telemajast on kunagi korraga nii palju inimesi käinud, kui sellel kurval päeval. Inimesed liikusid läbi stuudio, sest kõik poleks stuudiosse kaugeltki mahtunud.

"Ikka rahvast oli palju. Mitte ainult telerahvast. Pant oli kõikide ringkondade lemmik. Välja arvatud parteimeestele ta eriti ei meeldinud. Eks tema järele kogu aeg vaadati ja teda kontrolliti," rääkis Talvik.

Valdo Pant maeti Metsakalmistule.

"Ma vaatasin ühte vana pilti. me olime režissöör Vello Suurojaga Metsakalmistu lähedal ja ta oli tegelikult GAZ 51 kastis. Kirst oli lilli täis. Ported olid maha lastud. Aga see oli päris tavaline nõukogude veomasin," ütles ta.

Palju kõneldi sellel päeval ajakirjandusest ning ning Valdo Pandi rollist raadios ja televisioonis. Teda meenutas Metsakalmistul ka Mati Talvik.

Mati Talvik meenutab, et tundis Valdo Pandi ees aukartust sest ta oli lihtsalt nii eriline. Kaadrid metsakalmistult näitavad, kuivõrd hindasid vaatajad 40-e aasta eest raadio- ja teletegijaid.

Toimetaja: Aleksander KrjukovInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.