ETV uus ekraanigraafika on inspireeritud merekultuuriaastast ({{commentsTotal}})

Rene Vilbre tutvustas "Ringvaate" stuudios ETV uut ekraanigraafikat, mis kujutab endast 15 lühikest klippi, mis on kõik inspireeritud käimasolevast merekultuuriaastast.

"Me vaatasime, et kevad hakkab tulema ja merekultuuriaasta on käimas ning järsku sattuski kätte suurepärane võimalus merekultuuriaasta tiimiga teha koostööd ja tähistada seda sündmust," ütles Rene Vilbre "Ringvaates" ja lisas, et mõni aeg tagasi nägi ta merekultuuriaasta graafilist joonistust ning kui nad nende tiimiga kokku said, siis proovisid nad need liikuma panna. "Nüüd oleme kolm kuud animeerinud merealuseid teemasid, et näidata, mis elu toimub vee all," tõdes Vilbre, et ka Kesk-Eesti inimesed saavad teada, mis vee all toimub.

"Esialgu olid need kunstniku tehtud graafilised lehed - eks see on sellise suure meeskonna töö," kinnitas Rene Vilbre ja lisas, et see on isegi sellise pisikese lühifilmi tegemine, mida nad tegid kokku 15 tükki. "Ma arvan, et need klipid on kõik nii mitmekülgsed, et nad mõjuvad publikule hästi erinevalt. Kord on dramaatiline, kord nõuandev," ütles Rene Vilbre, et nende lühikeste videote abil võiks eestlane taas tunda, et ta on merega üks.

Uus ekraanigraafika on eetris kuni aasta lõpuni, kuni merekultuuriaasta käib. "Siis tuleb aga järgmine aasta ning ülejärgmise aastaga ehk Eesti Vabariik 100'ga me juba tegeleme," ütles Vilbre ja tõdes, et see on raske, ent väga huvitav töö.

Toimetaja: Kaspar ViilupInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Lugejavideo: suve algus tervitas kohtlajärvelasi rahega

Päev pärast astronoomilise suve algust tabas Kohtla-Järvet neljapäeva hommikul rahehoog, mis kattis maa ajutiselt valgeks.

Tele/raadio
Jaani eriJaani eri
Kuula järele: Eesti Popsi Jaani eri

Selle nädala raadiosaade "Eesti Pops" oli pühendatud jaanipühadele. Mikstuur on funktsionaalselt kasutatav kogu pühade vältel.