Digitalgud said stardipaugu ({{commentsTotal}})

Georg Ots. Pildistatud aastatel 1960-1970 kalapüügi baaslaeval Johannes Vares.
Georg Ots. Pildistatud aastatel 1960-1970 kalapüügi baaslaeval Johannes Vares. Autor/allikas: Digitalgud

Merekultuuriaasta kutsub üles tuvastama vanu fotosid. 23. veebruarist kuni 4. märtsini toimuvad järjekordsed Eesti mäluasutuste Digitalgud, mis seekord keskenduvad Eesti merendusega seotud paikade, veesõidukite, ehitiste, sündmuste, ajahetkede ja inimeste tuvastamisele vanadelt fotodelt.

Digitalgute eesmärgiks on korraldajate sõnul lisainfo saamine mäluasutustes hoiul olevate puudulikult kirjeldatud piltide kohta, et järgmistel huvilistel oleks neid tulevikus kergem leida ja kasutada. Teema valiti juhindudes tänavusest merekultuuriaastast.

4. märtsini on kõigil vabatahtlikel kaasalööjatel võimalik sirvida meie mäluasutuste kogudest välja valitud ajaloolisi pilte. Kõik tuvastamist vajavad pildid on laetud üles, Digitalgute Facebooki lehele kus igaüks saab pilte vaadata ning erinevaid merekultuuriobjekte ja võimalusel ära märkida.

Kuna valdavalt on tegemist vanade fotodega, kutsutakse üles kaasama Digitalgutele ka vanemat põlvkonda, kelle mälu ja teadmised ulatuvad kaugemale.

Kokku on saadetud pilte 14 erinevalt asutuselt ning esimeses voorus ootab talguliste poolt tuvastamist kokku 50 pilti. Sel aastal toimuvad Digitalgud esmakordselt kolmes osas ning järgmised kaks leiavad aset 7.-16. mail ja 1.-10. novembril.

Toimetaja: Valner ValmeInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".