Õpilasfirma Spoony valmistab käsitööna sulavaid šokolaadisüdameid ({{commentsTotal}})

"Ringvaates" tutvustasid enda õpilasfirmat Spoony Hannah Caroline Segerkrantz ja Kaspar Kuus, kes said oma vahva ideega nii Ajujahi kui SEB panga innovatsioonipreemia kui ka parima toote preemia.

"Me oleme suurt rõhku pannud disainile, et toode saaks särada," ütles õpilasfirma üks tegijatest Hannah Caroline Segerkrantz. "Mõte on see, et šokolaadikuubiku sisse on asetatud puulusikas, mis tuleb panna kuuma piima sisse ja valmib magus kakaojook," ütles teine õpilasfirma tegija Kaspar Kuus. Hannah Caroline sõnul on nende peamiseks väljundiks laadad. "Viimasel ajal me käisime nädalas vähemalt kahel laadal, kuid me müüme ka interneti vahendusel."

Praeguseks on müünud nad enda toodet müünud 2000 tükki ja nad on võtnud endale ka abilise, kuna kahekesi nad ei suuda neid enam üksi valmis teha. "Teeme neid kodus ning kuna nõudlus on nii suur, siis me ei saanud enam kahekesi hakkama." Nädalaga suutsid nad valmistada 730 toodet, mis läksid kõik laadal aga mõne tunniga ära. "Viimased 45 minutit pidime lihtsalt klientidega rääkima ja ütlema, et paraku on tooted otsas ja nüüd peate tellima."

Suurima motivatsiooni said nad sellest, et kõige esimeseks laadaks valmistasid nad 56 toodet, mis osteti ära pooleteise tunniga. "Me ei ole selle kõrvalt kooli kindlasti tahaplaanile jätnud - olulisel kohal ongi just ajaplaneerimine."

Toimetaja: Kaspar ViilupInimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
Piltuudis: põdraperekond soola limpsimas

Tartu ülikooli teadlased panid eelmisel sügisel kohalike jahimeeste abiga kümnele Kose-Mäo piirkonna põdrale raadiokaelused. Loomade liikumisteede uuring aitab paremini planeerida uue neljarealise maantee ökodukte. Suvi on põdraperekondadele toonud järelkasvu, kellele tutvustatakse ema poolt soola limpsimise mõnusid.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.