ERR.ee video| Noored klassikatähed loodavad klassikalise muusika massidesse viia ({{commentsTotal}})

"Klassikatähed" alustab juba sel pühapäeval oma kolmandat hooaega. Menu tutvus noorte interpreetidega ning uuris, millised on olnud ettevalmistused konkursiks.

"Pigem on läinud väga muhedalt. On saanud proovida uusi riideid, oma mõõdud teada saanud ja ütleme nii, et kogemus terveks eluks," rääkis löökpillimängija Karl Johan Kullerkupp Menule.

Kui "Klassikatähtede" naispool paistab silma kaunite kleitidega, siis noormeestel nii hästi pole läinud."Ma juba ütlesin tüdrukutele ka, et ma olen päris kade nende ilusate riiete pärast. Meil on lihtsalt triiksärk, pintsak ja mul läks hästi, ma sain vesti ka. Ühesõnaga me oleme päris kadedad," tõdes akordionist Mikk Langeproon.

"Klassikatähed" stardivad juba sel pühapäeval ning noored muusikud loodavad, et viivad klassikalise muusika saate abiga massidesse. "Pigem võiks jääda meelde ja meeldida inimestele, kes ei ole varem klassikalist muusikat üldse kuulanud ega sellega üldse kokku puutunud. Ma arvan, et meil on siin saates nii palju head potentsiaali ja üldse väga vahvaid asju tulemas," kutsus Kullerkupp kõiki saadet vaatama.

"Klassikatähed" on ETV eetris pühapäeviti kell 18.40. Läbi kuue saate kuuleb nii klassikalise muusika parimaid teoseid kui ka filmi- ja popmuusika töötlusi, mida saavad hinnata lisaks žüriile ka televaatajad ning just publik on see, kes otsustab, kellest saab Klassikatäht 2016. Saatejuht on Marko Reikop.

 Terasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Eesti passi saanud Ruslan Trochynskyi: ootasin sinist, aga on punane

Värskelt Eesti kodakondsuse saanud Ruslan Trochynskyi rääkis, kuidas on möödunud kaks kuud Eesti passiga.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Jõgeva padjalahingul loodetakse taas Guinnessi rekordit püstitada

Homme peetakse Jõgeval teist korda maha maailma suurim padjalahing.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.