ERR.ee video | Noored klassikatähed paljastasid eelmiste hooaegade lemmikud ({{commentsTotal}})

Telesaade "Klassikatähed" alustab uut hooaega juba sel pühapäeval, kuid ettevalmistused saateks algasid telemajas juba pea kuu aega varem. Tänavu asub kaheksa osaleja seast võistlema ka kolm tütarlast, kellega lähemalt tutvust tegime.

Tüdrukud tunnistasid Menule, et saatesse tõi neid soov pilli mängida aga ka võimalus kaameratega harjuda. "See on veel protsess, hetkel veel täiesti harjunud ei ole, aga vaikselt läheb paremaks. Väljakutse on ka see, kui pilliga olen kaameras, see on hoopis teine asi," tunnistasid Merike Heidelberg (vioola) ja Silvia Ilves (tšello).

Kristiina Rokashevich (klaver) usub, et kõige olulisem on jääda iseendaks. "Ma nõustun Kristiinaga, aga lisaks tood endast kõige paremad jooned välja, mis sul anda on ja katsud varjata neid külgi, mis sul nii head ei ole," selgitas Ilves.

Tutvust on noored muusikud teinud ka eelnevate hooaegadega, et näha, mis publikule mõjub ja mis mitte. Eelnevatest hooaegadest on tüdrukutel välja kujunenud ka oma lemmikmuusikud nagu Johan Randvere, Elina Netšajeva ja Marten Altrov. Altrovi puhul tõid noored võitstlejad välja siiruse, mis kindlasti ka televaatajaid köitis.

Tänavustest konkurentidest hoiavad tüdrukud kõige enam pöialt teineteisele. "Me oleme selles võitluses kolmekesi, sest meile peab rohkem meiki tegema, soengud ja kleidid. Meil läheb alati rohkem aega, siis tuleb ikka omadega koos olla," naeris Rokashevich.

"Klassikatähed" on ETV eetris pühapäeviti kell 18.40. Läbi kuue saate kuuleb nii klassikalise muusika parimaid teoseid kui ka filmi- ja popmuusika töötlusi, mida saavad hinnata lisaks žüriile ka televaatajad ning just publik on see, kes otsustab, kellest saab Klassikatäht 2016. Saatejuht on Marko Reikop."Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.