ERR.ee video | Noored klassikatähed paljastasid eelmiste hooaegade lemmikud ({{commentsTotal}})

Telesaade "Klassikatähed" alustab uut hooaega juba sel pühapäeval, kuid ettevalmistused saateks algasid telemajas juba pea kuu aega varem. Tänavu asub kaheksa osaleja seast võistlema ka kolm tütarlast, kellega lähemalt tutvust tegime.

Tüdrukud tunnistasid Menule, et saatesse tõi neid soov pilli mängida aga ka võimalus kaameratega harjuda. "See on veel protsess, hetkel veel täiesti harjunud ei ole, aga vaikselt läheb paremaks. Väljakutse on ka see, kui pilliga olen kaameras, see on hoopis teine asi," tunnistasid Merike Heidelberg (vioola) ja Silvia Ilves (tšello).

Kristiina Rokashevich (klaver) usub, et kõige olulisem on jääda iseendaks. "Ma nõustun Kristiinaga, aga lisaks tood endast kõige paremad jooned välja, mis sul anda on ja katsud varjata neid külgi, mis sul nii head ei ole," selgitas Ilves.

Tutvust on noored muusikud teinud ka eelnevate hooaegadega, et näha, mis publikule mõjub ja mis mitte. Eelnevatest hooaegadest on tüdrukutel välja kujunenud ka oma lemmikmuusikud nagu Johan Randvere, Elina Netšajeva ja Marten Altrov. Altrovi puhul tõid noored võitstlejad välja siiruse, mis kindlasti ka televaatajaid köitis.

Tänavustest konkurentidest hoiavad tüdrukud kõige enam pöialt teineteisele. "Me oleme selles võitluses kolmekesi, sest meile peab rohkem meiki tegema, soengud ja kleidid. Meil läheb alati rohkem aega, siis tuleb ikka omadega koos olla," naeris Rokashevich.

"Klassikatähed" on ETV eetris pühapäeviti kell 18.40. Läbi kuue saate kuuleb nii klassikalise muusika parimaid teoseid kui ka filmi- ja popmuusika töötlusi, mida saavad hinnata lisaks žüriile ka televaatajad ning just publik on see, kes otsustab, kellest saab Klassikatäht 2016. Saatejuht on Marko Reikop.Inimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".