Theo Hutchcraft Raadio 2-le: me võtsime Hurtsi uue albumiga suure riski ({{commentsTotal}})

Hurts Autor: Facebook

Maarja Merivoo-Parro veetis 16. veebruari öö Raadio 2 eetris, andes seal "Öösaate" - vastu hommikut võttis ta ühendust ka Theo Hutchcraftiga bändist Hurts, et küsida nende uue albumi, tuuri ning ka argielu kohta.

"Meil on nüüd kolm albumit ja kontsert saab seeläbi olema väga suur ja võimas," ütles Theo Hutchcraft bändist Hurts saates "Öösaade". "Me ootame neid kontserte väga - on väga tore näha erinevaid inimesi kõigis riikides. Ja ka Eestis - viimati esinesime seal ju kaks aastat tagasi." Ta selgitas ka, et uue albumi "Surrender" valmis suures osas 2014 ja 2015 aastal. "Me läksime Ameerikasse ja Šveitsi ning töötasime muusika kallal täiesti teises keskkonnas. Esimesed kaks albumi valmisid Manchesteris."

Hutchcrafti sõnul oli eesmärgiks end bändina uuele tasemele viia. "Me tahtsime teha mis oleks värske ja põnev ning kus oleks küll elemente vanadest plaatidest, aga ka palju uut. Me võtsime uue albumiga tegelikult suure riski." Ta julges ka arvata, et uus album näitab nende bändi positiivsemat külge. "Sellest küljest on see sarnasem just meie esimesele plaadile "Happiness", sest teine album kujunes palju tumedamaks."

Bändina tunnevad nad siiamaani samasugust entusiasmi nagu kaheksa aastat tagasi, kui bänd loodi. "Ma olen vaimustuses, et selles bändis olla ning ma õpin kirjutamise käigus ja kontserte andes alati uusi asju. Kui ma annan kontserti, siis mul on tunne, nagu oleksin ise osa publikust - see on kõik nii mõnus."

Unistuste koostööks peaks Theo Hutchcraft Lana del Rey'd või Florence Welshi. "See peaks olema keegi hea häälega." Enda muusikamaitset peab ta eiilmeliseks. "Ma kuulan väga erinevat muusikat - alates Prince'ist ja The Smiths'ist, seal kõrval on ka hip-hoppi, samamoodi Lynyrd Skynrd ja teised kantribändid ja ka Fleetwood Mac." Vabal ajal meeldib talle lisaks muusika kuulamisele ka väga kinos käia. "Ma üritan paar korda nädalas kinno jõuda, sest ma armastan filmimaailma."

Juttu tuli ka viimasest James Bondi filmist "Spectre", mida Hutchcraft küll näinud polnud, aga julges end pidada suureks Bondi fänniks. "Me kirjutame iga uue Bondi filmi jaoks ühe loo, aga keegi ei ole meile helistanud, et seda tunnusmeloodiaks saada. Peaks lihtsalt plaadi välja andma, kus on ainult James Bondi teemalised lood."

Lõpetuseks väljendas ta enda armastust Eesti ja Tallinna vastu ning ütles, et ootab väga siia tagasitulekut. "See kontsert, mis me kaks aastat tagasi Eestis andsime, oli meie suurim kontsert seni."

Hurts esineb Saku Suurhallis 10. märtsil.

Toimetaja: Kaspar ViilupMuusikatööstur Indrek Sarrap: noored artistid ei viitsi väga midagi teha

Muusikatööstur Indrek Sarrap tõdes muusikaettevõtluse gala valguses, et noored Eesti artistid on muutunud aastatega pealiskaudsemaks.

Sten Teppan: muusikaajakirjanik kõlab uhkemalt kui ma ennast ette kujutan

Aasta muusikaajakirjanikuks nimetatud Sten Teppan tunnistas, et ei pea ennast ise muusikaajakirjanikuks.

Inimesed
Kristi Kallas meenutas küüditamist: ühe päevaga muutus kõik

Laupäeval möödus 68 aastat märtsiküüditamisest, mil loetud päevade jooksul viidi vägivaldselt asumisele rohkem kui 22 000 eestlast. SOS lasteküla patroon Kristi Kallas küüditati kuuekuusena Krasnojarski kraisse Siberis.

elu
Arvamusfestival kuulutas välja laste ideede korje

Arvamusfestival kuulutas esimest korda välja ideekorje 5.–7. klassi õpilastele, mille raames oodatakse laste aruteluettepanekuid tänavusele festivalile hiljemalt 17. aprilliks. Sel aastal on Arvamusfestivalil neli lastearutelu.

Tele/raadio
"Eesti mäng" tähistab EV100 pidustuste algust ja ootab huvilisi publikuks

"Eesti mäng" tähistab EV100 juubelipidustuste algust ning ootab huvilisi publikuks.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.