Vastlapäeval naised tööd tegema ei pea ({{commentsTotal}})

Täna on vastlapäev ning Eesti Vabaõhumuuseumi ürituste korraldaja Vivian Siirman rääkis täna hommikul "Terevisioonis" vastlakommetest.

"Naised tööd tegema ei pea, sest vastlapäeval soovitakse linaõnne. Ja kuna linatööd on enamasti olnud kõik naistetööd, siis sellel päeval arvati, et parem tööd mitte teha, minna hoopis kõrtsi või mäe peale liugu laskma. Naisterahvad kõik peavad täna oma juuksed ilusaks tegema, kuna lina näeb välja nagu pats. Vastlapäev eelkõige on seotud kirikukalendriga, sest vastlapäeva järgselt algap suur paast, mis lõppeb lihavõttega. See rasvase toidu söömine on pärand katoliiklikust ajast. Vastlakukkel on Eestis laiemalt levinud 1920-30ndatel, kui majadesse jõudsid ka pliidid, kus sai sellist peenemat saia küpsetada ja sai ka maitseaineid sinna panna," rääkis Vivian Siirman.

Vastlapäeval peetakse üle Euroopa ka karnevale, kuid Eestis karnevali traditsiooni säilinud ei ole.

Vastlapäev on kristlikus kirikukalendris ja eesti rahvakalendris tuhkapäevale eelnev päev ehk viimane päev enne ülestõusmispühadele eelnevat varakevadist seitsmenädalast suurt paastu.

Toimetaja: Madis LaurInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Valgus kõnnib KadriorusValgus kõnnib Kadriorus
Kadrioru park pakub suvel giidiekskursioone ja muusikat

Homme, 29. juunil toimub selle suve esimene jalutuskäik Kadrioru pargis koos giidiga, mis jätkub sariüritusena kuni hooaja lõpuni.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.