Koer Zucki on diabeetikust peremehe elu päästnud vähemalt 80 korral ({{commentsTotal}})

{{1453839922000 | amCalendar}}

Muusikaakadeemia laulmise külalisprofessoril Thomas Wiedenhoferil on koer nimega Zucki, kes oskab lõhna järgi tunda, millal on peremehe veresuhkur eluohtlikult madalal või liiga kõrge.

Kolmeaastane Austraalia lambakoer Zucki võib erinevalt paljudest teistest koertest käia oma peremehega koos kirikus, poes, laulupeol ja istuda tema kõrval isegi lennukis. Zucki on nimelt diabeedikoer, kes on oma peremehe ohtlikku seisundit tuvastanud vähemalt 80 korral, vahendas ETV saade "Ringvaade".

Wiedenhoferil diagnoositi raskekujuline diabeet kümme aastat tagasi, kui sakslane Eestis "Võluflööti" lavastas. "Mul läks Tallinna haiglas kiiresti, 45 minutiga teadsid arstid, mis mul viga on. Nad ütlesid, et mul on I tüübi diabeet, mis on raskeim variant," rääkis mees.

Pärast haigusest teadasaamist otsustas mees võtta abiks Zucki, kelle teened on eriti olulised just öösiti. "Kui ma magan ja mu veresuhkur langeb madalale, hüppab Zucki voodisse minu peale ja kratsib mind. Kui ma ei reageeri, siis ta haugub ja kui selle peale keegi appi ei tule, on olemas nupuga kell, mille peale ta hüppab ja seda kuuleb inimene, kes on kella meile tuppa kaasa andnud, näiteks hotelli vastuvõtus. See on võõrale inimesele märguanne, et minuga kõik pole korras," kirjeldas Wiedenhofer.

Abikaasa Õnne Feldman tunnistas, et enne Zuckit kontrollis tema ise öösel iga poole tunni tagant, kas mees ikka hingab. "Nüüd mina magan rahumeeli ja tean, et koer toimetab. Pole mingeid muresid," tunnistas Feldman.

Zucki tuvastab peremehe eluohtliku olukorra tema nahka lakkudes - see on märguanne, et mees peab veresuhkrut mõõtma. Pere, kes igapäevaselt elab Saksamaal, treenis oma koera terve aasta vältel kõikidel nädalavahetustel spetsiaalses koolis. Ka koera nimi Zucki tuleneb saksakeelsest sõnast suhkur.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".