Aarne Valmis: 1990. aastatel kasutati palju fonogrammitrikke, aga seda hoiti enda teada ({{commentsTotal}})

Ansambel Push Up
Ansambel Push Up Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Produtsent Aarne Valmise sõnul suutsid siinsed 1990. aastate noored popartistid üldiselt siiski ise laulda ning võõraid hääli esinemiseks ei laenatud, iseasi oli tantsijatega, kes saatuse tahtel ja lavašõu huvides laulma pidid – nende suhu paigutati teinekord tõepoolest doonorhääli.

Valmise endagi menubändis Push Up laulis solist Margit Margusson ise, kuid tema tantsupoisist lavapartneri suust kostuv kähisev hääl, näiteks hitis "Ämblikmees", kuulus hoopistükkis toonasele JAMi liikmele Mihkel Mattisenile, kirjutab Õhtuleht.

"Tegime seda lihtsalt põhjusel, et nagunii need poisid olid laval ning tantsisid ja hüppasid, Eesti popmuusikas kasutati 1990. aastatel palju fono­grammitrikke, aga kõik hoidsid seda enda teada," meenutas Valmis.

Valmis lisab, et eelkõige olid fonod siiski kasutusel kontsertidel: "See oli üldlevinud süsteem, mida kasutatakse üle maailma siiani."

Põhjus, miks artistid otselaulmisele fonogrammi eelistasid, oli produtsent Ivar Musta sõnul kehvapoolne helitehnika.

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
Piltuudis: põdraperekond soola limpsimas

Tartu ülikooli teadlased panid eelmisel sügisel kohalike jahimeeste abiga kümnele Kose-Mäo piirkonna põdrale raadiokaelused. Loomade liikumisteede uuring aitab paremini planeerida uue neljarealise maantee ökodukte. Suvi on põdraperekondadele toonud järelkasvu, kellele tutvustatakse ema poolt soola limpsimise mõnusid.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.