Karen Jagodin: merd ei tasu nii iseenesest mõistetavalt võtta ({{commentsTotal}})

Muusika-aasta lõppes ning algamas on merekultuuriaasta - "Terevisioonis" rääkis merekultuuriaasta projektijuht Karen Jagodin, kes tõi välja olulisemad aasta jooksul toimuvad üritused ning põhilise fookuse, mis aastaks võetud on.

"Meil on tegelikult väga rikkalik merekultuur kogu riigis - suurim eesmärk merekultuuriaastal ongi tõmmata tähelepanu merega seotud pärandile," ütles Jagodin, et oluline on vaadata ka meie olevikku ja tulevikku, mis võiks merega palju rohkem seotud olla. "Ega Läänemere looduskeskkond ei ole tegelikult sellises olukorras, nagu ta olla võiks ja need on kindlasti asjad, millest me selle aasta kontekstis tahaksime rääkida," rõhutas ta, et plaanis ei ole rääkida ainult positiivsetest külgedest.

"Merekultuuriaasta peamine moto on "Näoga mere poole" ehk mitte ainult füüsiliselt, aga ka vaimselt merd rohkem väärtustada," tõi ta välja, et aasta on jagatud nelja teemaplokki. "Esimene neist on pärandi- ja kultuuriteemad, kevadel keskendume eelkõige mereharidusele, suvel on meri eelkõige meelelahutus ja vaba aeg ning sügisel räägime just mereriigist ja merest kui ressursist."

Jagodin soovis, et kõik Eesti inimesed mõistaksid, et meri ei ole Eestis kunagi kaugel. "Ka kõige kaugemast punktist ei ole mere äärde liiga pikk tee sõita." Sealjuures ta rõhutas, et meri on ressurss, mis võib anda sulle elukutse ja töö ning samuti kultuurilise konteksti. "Merd ei tasu nii iseenesest mõistetavaks pidada - tegelikult võiks meri olla väga selge väärtusega ressurss inimese elus."

Oluliste sündmustena rõhutab Jagodin rannaretke, mis toob 24 laupäeva raames välja iga rannaküla olulisemad traditsioonid ja oskused. "Oluline on ka Mereakadeemiaga koostöös tehtud "Tagasi kooli" haridusprogramm, kus üle 100 merendusega seotud inimese läheb kooli noortele loenguid pidama."

Toimetaja: Kaspar ViilupInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".