Piilu, mis hakkab juhtuma Lotte unenäomaailmas ({{commentsTotal}})

Vanemuises esietendub homme järjekordne Lotte muusikal. Seekordses lavateoses satub Lotte seiklema unenäomaailma.

"Aktuaalsel kaameral" avanes võimalus lõbusat lavastust piiluda juba päev enne esietendust.

"Unenäomaailmas on midagi valesti läinud ja seega kõikide inimeste unenäod on natuke sassi löödud ja see mõjutab ka nende igapäevaelu ja siis Lotte ja Albert peavad minema uurima, mis seal lahti on," selgitas Lotte osatäitja Linda Kolde.

Lavaküpseks saanud Lotte Unenäomaailmas astuvad koeratüdruk Lottena lavale Linda Kolde või Adeele Sepp, jänes Albertina Priit Strandberg või Rasmus Kull ja Brunona Kaarel Targo või Jaanus Tepomees.

Ka kahe varasema Lotte helilooja, Priit Pajusaare sõnul on seekordne Lotte muusikaline pool vaheldusrikkam ja muusikanumbreid on ka tavalisest rohkem.

"Siin võib kuulda täiesti klassikalisi aariaid, mida esitavad väga kummalised tegelased, aga samas ka 1930ndate aastate salongimuusika sarnast muusikat ja ka vinget rokkimist või ballaadi. Hästi vaheldusrikas on seekord," lausus Pajusaar.

Kolde sõnul on tore, et Lotte ei kanna neid kõige lahedamaid lugusid, vaid kõigil on oma iseloomulik muusikastiil kirjutatud.

Lotte ja tema sõbrad lavastas unenäomaailma Tanel Jonas, kelle sõnul ei ole tal ammu enne esietendust nii head tunnet olnud. "See on üks kõige rõõmsamaid helgemaid ja lõbusmaid prooviperioode olnud kõikide nende aastate jooksul," tunnistas ta.

Toimetaja: Rutt ErnitsEBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Eesti kõige ohtlikum liikleja on Lasnamäel elav pensionär

"Pealtnägija" tõi televaatajateni loo Eesti kõige ohtlikumast liiklejast, kelle otsisid üles ETV+ saate "Insight" tegijad. Lasnamäel elava pensionäri süül on nelja ja poole aasta sees toimunud kakskümmend liikluskindlustusjuhtumit.

Inimesed
Kristi Kallas meenutas küüditamist: ühe päevaga muutus kõik

Laupäeval möödus 68 aastat märtsiküüditamisest, mil loetud päevade jooksul viidi vägivaldselt asumisele rohkem kui 22 000 eestlast. SOS lasteküla patroon Kristi Kallas küüditati kuuekuusena Krasnojarski kraisse Siberis.

elu
Arvamusfestival kuulutas välja laste ideede korje

Arvamusfestival kuulutas esimest korda välja ideekorje 5.–7. klassi õpilastele, mille raames oodatakse laste aruteluettepanekuid tänavusele festivalile hiljemalt 17. aprilliks. Sel aastal on Arvamusfestivalil neli lastearutelu.

Tele/raadio
Sten Teppan: muusikaajakirjanik kõlab uhkemalt kui ma ennast ette kujutan

Aasta muusikaajakirjanikuks nimetatud Sten Teppan tunnistas, et ei pea ennast ise muusikaajakirjanikuks.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.