Ehtekunstnik pani kiibi mansetinööbi sisse ({{commentsTotal}})

Merilin Tõnisoja kollektsioon
Merilin Tõnisoja kollektsioon "MERI" Autor/allikas: Optimist Public

Eelmise aasta Roman Tavasti stipendiumi pälvinud Merilin Tõnisoja töö valiti Tartumaa kuueteistkümne parima Ajujahile esitatud ideede hulka. Tõnisoja kollektsioon MERI on nutikas ideelahendus vääris-mansetinööpide kandjatele, sest nimetatud rõivaaksessuuare saab mugavalt kasutada näiteks nii ID-kaardi, maksevahendi kui uksekiibina.

Eelmine aasta pälvis Merilin Tõnisoja Roman Tavasti stipendiumi just nimelt uuenduslike mansetinööpide lahenduse eest, kus ehtekunstnik nägi võimalust ühendada nii kunsti kui tehnoloogiat. Mansetinööbid nimega „Memory“ olid valmisatud titaanist ja hõbedast ning olid kasutatavad USB-mälukaardina. Nüüdseks on noor ehtekunstnik arendanud oma ideed edasi ja on ära märgitud kuueteistkümne parima Tartumaalt esitatud Ajujahi ideede hulka. Ideeliselt on nööpidesse peidetud lisaks USB-kaardile ID-kaardi lugeja, NFC-kiip, muuhulgas saab nendega avada uksi, käivitada mootorsõidukit või jagada teistega informatsiooni.

Roman Tavasti fondi halduskogu esimehel Eivor Maivälil on noore kunstniku eduloo üle suur rõõm. „Kiitus ja tagasiside tööle on ühe noore kunstniku jaoks väga oluline. Tõnisoja kaasaegne mõtteviis ja üks samm teistest eespool ideed väärivad kindlasti esiletoomist.“ Maiväli lisas, et Tõnisoja jäi juba eelmisel aastal Roman Tavasti stipendiumikonkursil osaledes oma lennukate ideedega silma, mis ajendas neidki noorele andekale kunstnikule stipendiumit määrama. „Meie eesmärk oli eelmisel aastal tunnustada head ideed, et anda omapoolne panus loomingulise inimese arengusse ja olla stipendiumiga hüppelauaks sellele, et noor kunstnik saaks oma ideid senisest paremini ellu viia ja neid teiste jaoks tööle rakendada,“ lisas Maiväli.

„Ootame selle aasta konkursile veel juurde noorte kunstnike töid, kes suudavad ja tahavad panustada ehte- või märgidisaini ning -tootmise arendamisse ja kes tunnevad, et just neil on pakkuda midagi uut – olgu selleks mõni uus ja silmapaistev ehe, hea disainiidee või kavand, enneolematu tehniline võte või mõni muu sellega haakuv idee,“ märkis Maiväli.

XVII Roman Tavasti stipendiumikonkurss ootab 19. novembrini ehtekunstnike, kullasseppade, disainerite või muidu heade ideedega inimeste silmapaistvaid ideid, kes tahavad rõhutada ja edendada Eesti ehte- ja märgikunsti. Konkurss on kandideerijapõhine ehk üks inimene võib esitada mitu ideed. Konkursile esitatud valmisehete puhul hinnatakse ka nende tootmiskõlbulikkust.

tipendiumi väärtus on 1000 eurot ja see antakse üle Eesti Rahvuskultuuri Fondi pidulikult tänuüritusel Mustpeade majas 13. detsembril 2015.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Optimist PublicInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".