Juhend: abiks vaegkuuljate subtiitrite seadistamisel ETVs ({{commentsTotal}})

ETV ülemineku tõttu valitavatele subtiitritele tuleb vaegkuuljate subtiitrite nägemiseks häälestada teleripuldi abil subtiitrite keeleks vaegkuuljate subtiitrid, mis vabalevis on leitavad subtiitrivaliku "hollandi keel" all.

Muul ajal, kui eetris on võõrkeelsed filmid ja seriaalid, edastatakse samal subtiitrite kanalil tavapäraselt tõlkesubtiitreid. Seega iga saate järgi ei ole vaja subtiitrite valikut ümber häälestada, kõik subtiitrid tulevad ühe valiku alt. Kui saatel on olemas vaegkuuljate subtiitrid, edastatakse sel kanalil vaikimisi neid. Kui vaegkuuljate subtiitrid puuduvad, siis kuvatakse seal tõlkesubtiitreid.

Ainult tõlkesubtiitreid kuvatakse valiku "eesti keel" alt.

Subtiitrite valikut ei ole seega vaja häälestada rohkem kui üks kord.

Vaegkuuljate subtiitritega edastatakse sel aastal järgmisi ETV saateid, millel on telekavas saate järel sulgudes märge "subtiitritega":

Esmaspäeviti 14.00 Kahekõne
Teisipäeviti 12.00 Prillitoos
Teisipäeviti 13.00 Osoon
Neljapäeviti 14.00 Vabariigi kodanikud
Reedeti 13.00 Foorum
Laupäeviti 10.45 Õnne 13
Laupäeviti 11.15 Pealtnägija

Alguskellaajad on orienteeruvad ning võivad muutuda konkreetse päeva kavast sõltuvalt.

Toimetaja: Kertu LoideInimesed
Heli LäätsHeli Lääts
Heli Lääts: kui hinges on kitsas, siis meri lohutab

Jaanipäeval 85aastaseks saav Heli Lääts ütles intervjuus Õhtulehele, et pole üle saanud abikaasa Peeter Sauli kaotusest kolm aastat tagasi ning et teda aitab meri.

elu
RobootikavõistlusRobootikavõistlus
Robotex jõuab esmakordselt Küprosele

Eeloleval esmaspäeval toimub tehnoloogiaalane kogupereüritus Robotex esmakordselt Küprose pealinnas Nicosias. Tegemist on esimese Robotexi üritusega väljapool Eestit.

Tele/raadio
Noorte laulu- ja tantsupidu 2011. aastal.Noorte laulu- ja tantsupidu 2011. aastal.
Noorte laulu- ja tantsupidu kajastatakse kõigis ERRi kanalites

Juuli algus toob ETV ekraanile XII noorte laulu- ja tantsupeo "Mina jään" ülekanded. 26. kuni 30. juunil on eetris traditsioonilised peo ettevalmistust näitavad 10-minutilised eelsaated "PEOLE!", mida juhivad Margus Saar, Anna Gavronski, Piret Järvis, Taavi Eilat ja väike Kase Kai Kihnust.