Galerii: Super Hot Cosmos Blues Band käis kaitseväelastega Liibanonis patrullis ({{commentsTotal}})

Super Hot Cosmos Blues Band käis kaitseväelastega Liibanonis patrullis.
Vaata galeriid
13 pilti
Foto: Super Hot Cosmos Blues Band käis kaitseväelastega Liibanonis patrullis. Autor: ltn Roland Murof/Eesti kaitsevägi

Super Hot Cosmos Blues Band proovis eile koos ÜRO rahuvalvemissioonil Liibanonis teenivate kaitseväelastega soomuki Sisu AX-185 sõitu, samuti tutvus bänd nädala jooksul rahuvalvajate teenistusülesannete- ja tingimustega.

Lisaks kaitseväelaste teenistusega tutvumisele andis Super Hot Cosmos Blues Band Liibanonis kolm kontserti, neist ühe pataljoni rotatsiooni lõpuüritusel. Muuhulgas esitas bänd kontsertidel oma uue, Eesti Laul 2016 konkursile esitatud pala.

"Kõige rohkem muljet avaldas patrullis ilmselt off-road sõit sinise joone ääres. Ma ei uskunud, et sellist teed mööda on üldse võimalik mäest üles saada," ütles bändi kitarrist Erki Reim, kes osales koos Eesti kaitseväelastega patrullis soomustatud Mercedes-Benz G-klassi maasturitega Liibanoni ja Iisraeli eraldava sinise joone ääres. "Esimesest linnast, millest patrullis läbi sõitsime, nägime ka konfliktides tabamusi saanud hooneid ja see andis tunnetuse, millises piirkonnas viibime," lisas ta.

Liibanoni ja Iisraeli eraldav sinine joon märgib Iisraeli relvajõudude tagasitõmbumist Liibanonilt vallutatud aladelt, milles kaks osapoolt leppisid kokku ÜRO kaasabil 2000. aastal. Vaatamata sellele, et olukord sinisel joonel on üldiselt rahulik, on läbi aastate osapoolte vahel siiski esinenud vahejuhtumeid. ÜRO rahuvalveüksuste ülesanne on sellistel puhkudel hoida ära olukorra eskaleerumine ning teha koostööd Liibanoni relvajõududega.

"Käisime patrulliga kaasas ja õnnestus päris lähedalt näha ka Iisraeli. Kahe riigi vahelist läbisaamist teades mingit ärevust sinise joone ääres siiski tunnetad," ütles bändi solist Janno Reim, kelle sõnul on paljud Liibanonis teenivad kaitseväelased olnud ka Afganistanis ja nende jaoks on Liibanonis kindlasti oluliselt rahulikum.

Koos staabiohvitseridega teenib alates selle aasta maikuust Liibanonis ligi 40 kaitseväelast. Eesti jalaväerühm on osa Soome-Iiri pataljonist, mis on ainus mitmerahvuseline pataljon ÜRO rahuvalvemissioonil UNIFIL Liibanonis.

Toimetaja: Kertu LoideInimesed
"Ringvaade" tegi Virus tiiru hotelli staažikaima töötajaga

Viru hotell saab 45-aastaseks. "Ringvaade" käis legendaarse hotelli põnevaid lugusid meenutamas koos mehega, kes töötas seal esimesest päevast peale.

elu
Sõmerus kogunesid kaktusekasvatajad

Sõmerus said kokku kaktuste ja teiste sukulentsete taimede kasvatajad. Kokkutulnutel oli võimalus teha annetusoste veebruarikuus Vändra vallas Saare-Tõrvaaugu aiandis toimunud tulekahjus hävinud Eesti esinduslikuma kaktusekollektsiooni taastamiseks.

Tele/raadio
Mai on ETV2-s taas keskkonnakuu

Teisipäeva ja neljapäeva õhtuti jõuab ETV2-s eetrisse üheksa värsket ja haaravat dokumentaalfilmi, mis avavad maailma seninägematul moel.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.