Galerii: Super Hot Cosmos Blues Band käis kaitseväelastega Liibanonis patrullis ({{commentsTotal}})

Super Hot Cosmos Blues Band proovis eile koos ÜRO rahuvalvemissioonil Liibanonis teenivate kaitseväelastega soomuki Sisu AX-185 sõitu, samuti tutvus bänd nädala jooksul rahuvalvajate teenistusülesannete- ja tingimustega.

Lisaks kaitseväelaste teenistusega tutvumisele andis Super Hot Cosmos Blues Band Liibanonis kolm kontserti, neist ühe pataljoni rotatsiooni lõpuüritusel. Muuhulgas esitas bänd kontsertidel oma uue, Eesti Laul 2016 konkursile esitatud pala.

"Kõige rohkem muljet avaldas patrullis ilmselt off-road sõit sinise joone ääres. Ma ei uskunud, et sellist teed mööda on üldse võimalik mäest üles saada," ütles bändi kitarrist Erki Reim, kes osales koos Eesti kaitseväelastega patrullis soomustatud Mercedes-Benz G-klassi maasturitega Liibanoni ja Iisraeli eraldava sinise joone ääres. "Esimesest linnast, millest patrullis läbi sõitsime, nägime ka konfliktides tabamusi saanud hooneid ja see andis tunnetuse, millises piirkonnas viibime," lisas ta.

Liibanoni ja Iisraeli eraldav sinine joon märgib Iisraeli relvajõudude tagasitõmbumist Liibanonilt vallutatud aladelt, milles kaks osapoolt leppisid kokku ÜRO kaasabil 2000. aastal. Vaatamata sellele, et olukord sinisel joonel on üldiselt rahulik, on läbi aastate osapoolte vahel siiski esinenud vahejuhtumeid. ÜRO rahuvalveüksuste ülesanne on sellistel puhkudel hoida ära olukorra eskaleerumine ning teha koostööd Liibanoni relvajõududega.

"Käisime patrulliga kaasas ja õnnestus päris lähedalt näha ka Iisraeli. Kahe riigi vahelist läbisaamist teades mingit ärevust sinise joone ääres siiski tunnetad," ütles bändi solist Janno Reim, kelle sõnul on paljud Liibanonis teenivad kaitseväelased olnud ka Afganistanis ja nende jaoks on Liibanonis kindlasti oluliselt rahulikum.

Koos staabiohvitseridega teenib alates selle aasta maikuust Liibanonis ligi 40 kaitseväelast. Eesti jalaväerühm on osa Soome-Iiri pataljonist, mis on ainus mitmerahvuseline pataljon ÜRO rahuvalvemissioonil UNIFIL Liibanonis.

Toimetaja: Kertu LoideInimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
Foto avatud talude päevalt Võnnu vallas Kamelia turismitalus eelmisel aastal.Foto avatud talude päevalt Võnnu vallas Kamelia turismitalus eelmisel aastal.
Avatud talude päev saab avalöögi Tartumaal

Üle-eestiline avatud talude päev saab pühapäeval avalöögi Tartumaal Kambja vallas asuvas Kaspri talus – kokku võtab tänavu külalisi vastu 280 talupidamist ja põllumajandustootjat.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.