Haide Männamäe ja Toomas Tross klouniametit naljana ei võta: seisame sirge seljaga arstide kõrval ({{commentsTotal}})

Elukutselised klounid Piip ja Tuut ehk Haide Männamäe ja Toomas Tross tunnistasid, et sattusid klounideks juhuse läbi, kui asusid õppima Taani teatrikoolis.

"Meie läksime lihtsalt teatrikooli ennast täiendama, teadmata üleüldse, mis meid seal ees ootab," meenutas Männamäe ETV saates "Hommik Anuga".

Tänaseks on 22 aastat koos olnud paar töötanud 17 aastat klounina. "Tegelikult on see väga lihtne, tuleb õppida näitlejaks ja tegelikult on see kloun ainult karakter nagu sa igat teist karakterit etenduses teed," rääkis Männamäe, kuidas klounide karakterite loomine on toimunud.

Näitlejad tunnistasid, et Taanis said nad väga sügava austuse kogu näitlejaameti vastu, mistõttu ei ole nad kunagi klouniametit naljana võtnud. Tross rääkis, et näitleja, esineja ja tantsija on justkui nagu šamaan, kelle ülesanne on paremaks teha nende inimeste heaolu, kes tema juurde tulevad. "Mina seisan täitsa sirge seljaga arstide kõrval, ma tunnen nendega suhtes kollegiaalsust. Me teeme sama asja, ma ei oska skalpelliga vehkida nii ilusasti kui nemad, aga ma kasutan muid vahendeid," naeris Tross.

Näitlejad lisasid, et on väga palju õppinud ka lastelt, kellele nad etendusi annavad. "Kui me suudaksime olla nagu lapsed, siis oleks meie elu väga-väga mõnus. See on õnnelik olemise elu, kui sa suudad olla selline nagu laps," ütles Tross.

Männamäe lisas, et on klounirolliga nii kokku kasvanud, et tema selle rolli ees piinlikkust ei tunne. Tross usub, et nad on suutnud suhtumist sõnasse "kloun" muuta.

2. oktoobril jõuab ETV2 eetrisse lastele mõeldud kokasaade, mida juhivad Piip ja Tuut. "Me loodame, et see saade innustab peredel koju jääma, kööki jääma ja üheskoos kokata," lausus Tross.Terasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Eesti passi saanud Ruslan Trochynskyi: ootasin sinist, aga on punane

Värskelt Eesti kodakondsuse saanud Ruslan Trochynskyi rääkis, kuidas on möödunud kaks kuud Eesti passiga.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Jõgeva padjalahingul loodetakse taas Guinnessi rekordit püstitada

Homme peetakse Jõgeval teist korda maha maailma suurim padjalahing.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.