Maagiline konteiner tutvustab Eesti linnakeskuste tulevikku ({{commentsTotal}})

Arhitektuuriprogramm
Arhitektuuriprogramm "Hea avalik ruum". Autor/allikas: Eesti Arhitektide Liit

Tänavu märtsis Eesti arhitektide liidu välja kuulutatud Eesti Vabariik 100 arhitektuuriprogrammi "Hea avalik ruum" võitis arhitekt Mark Grimitlihti töö Maagiline Konteiner, mida saab nüüd näha Tallinnas, kuid edaspidi võib installatsiooni uudistada teistes Eesti linnades.

"Eesti Vabariik 100 programm käsitleb paljude linnakeskuste avalikku ruumi – toome iga linnakeskuse ideed ehitusplatsile, et kohalikud elanikud ja möödujad märkaksid, millised mõtted on nende linnakeskusele välja pakkunud hulk arhitekte," rääkis EALi president Aet Ader, vahendas arhitektide liit.

Tema sõnul on EV 100 töid tutvustava installatsiooni eesmärk näidata linnakeskuste arhitektuurivõistluste võidutöid algses asukohas ja tekitada diskussiooni. Linnainstallatsioon valmis noortele arhitektidele suunatud ideevõistluse tulemusel, mille eesmärk oli pakkuda võimalus luua liikuv, universaalne ja silmapaistev maamärk.

"Iga linn on ainulaadne ja igal väljakul on oma lugu. Iga linna tuleb vaadelda seal olevast tööstusest, linna struktuurist ja vaimust lähtudes," märkis installatsiooni autor arhitekt Mark Grimitliht.

"Maagiline Konteiner rändab väljakust väljakuni. Igal väljakul tuleb konteinerist välja midagi just selle linnaga seonduvat. Näiteks Tallinnas voolab konteinerist paekivi, Eesti rahvuskivi, mida on kasutatud iidsetest aegadest kalmete, hoonete ja kindluste rajamisel. Tallinn on ehitatud paekivile ja suuresti paekivist. Paekivi on eestlastele ehitusmaterjal ja ajamasin. Paekivi on ilmestanud Eesti maailmaruumi juba siis, kui polnud veel Läänemerdki," selgitas Grimitliht oma installatsiooni kontseptsiooni.

Maagiline Konteiner rändab Tallinnast 3. oktoobril Valka, sealt kuu lõpus edasi Tõrva, siis Põlvasse, Võrru, Raplasse, Rakverre, Pärnusse, Kuressaarde ja teistesse osalevatesse linnadesse.

Toimetaja: Kertu LoideInimesed
Ülle Rästa: laps on Stigi palju muutnud

Veidi üle poole aasta tütar Lumiga isarõõme nautinud Stig Rästa on ema sõnul väga palju muutunud

elu
Tammsaare majamuuseum KadriorusTammsaare majamuuseum Kadriorus
Eesti krooni aastapäeva puhul on väljas Tammsaare kuulsad rahapäevikud

Sel suvel saanuks eesti kroon 25-aastaseks. Üheksa muuseumit, nende hulgas Tallinna Kirjanduskeskuse Tammsaare muuseum, tähistavad eesti krooni tähtpäeva Kroonituuriga.

Tele/raadio
"Eesti mäng" alustab taas, tule publikuks!

Suvine "Eesti mäng" ootab kõiki koos sõpradega uute saadete salvestustele.

Kultuur