Taani tipptegijad koolitavad Eesti telesarjade dramaturge ({{commentsTotal}})

Frans Baunsgaard on olnud "Võimu kantsi" loomise taga

Tunnustatud Taani dramaturgia-spetsialistid Frans Baunsgaard ja Steen Bille Taanist hakkavad koolitama Eesti Vabariigi 100. aastapäeva telesarjade konkursi võitnud stsenariste.

Mitmeosalise kursuse esimene etapp toimub 25.- 27. augustini Tallinnas. Kolme päeva jooksul annavad Frans Baunsgaard ja Steen Bille osalejatele ülevaate telesarjade kirjutamisest üldisemalt, aga ka konkreetsete Taani eduloo näidete varal. Koolitusega kaasnevad individuaalsed konsultatsioonid.

Frans Baunsgaardil on seljataga 25-aastane kogemus dramaturgi ja toimetajana Taani Rahvusringhäälingu (DR) teledraama osakonnas ning filmistuudios Zentropa. Ta on loonud uudseid teledraama kirjutamise meetodeid ja draamaformaate ning olnud seotud Eestiski näidatud sarjade "Võimu kants", "Kuritegu", "Nikolaj ja Julie" jt arendamise ja tootmisega. Steen Bille on töötanud Taani televisioonis, olnud viis aastat Taani Filmi Instituudi filmiekspert ja -toimetaja ning üliedukalt esindanud Taanit Euroopa filmifondis Eurimages.

Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul ellu kutsutud telesarjade konkursile laekunud 27 projekti hulgast valiti kevadel välja neli, mis said 5000 eurot arendustoetust. Konkursil osales kogenud stsenaristide kõrval ka noori ja uusi tegijaid. Viis nende hulgast osalevad draamasarja töötubades vabakuulajatena.

Pärast lõplike stsenaariumide esitamist 31. oktoobril 2016 valitakse välja üks draamasari, mis läheb tootmisesse ning linastub Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva programmi raames.


Väljavalitud projektid:

"1939"

Tootja Taska film, produtsendid Kristian Taska ja Evelin Soosaar-Penttilä, loovmeeskonda kuuluvad Tiit Aleksejev, Elmo Nüganen ja Maarja Kangro.

Poliitiline spioonipõnevik ajaloolistest sündmustest 1939. aasta Eestis, kus kõrgeima panuse, Eesti omariikluse peale hakkavad mängima Eesti, Vene ja Saksa salateenistused.


"Dharmahäkker"

Tootjad Allfilm ja Von Krahli Teater, produtsent Ivo Felt, loovmeeskonda kuuluvad Peeter Jalakas, Taavi Eelmaa, Tarmo Jüristo ja Laura Raud.

Sari inimese identiteediprobleemidest ja kübermaailmast aastal 2035, mil ühtäkki läheb kaotsi globaalse suurfirma eestlasest juht. Läbi otsingute avaneb visioon tuleviku Eestist ja selle elanikest.


"Hansapank"

Tootjad Kopli kinokompanii ning teater NO99, produtsendid Kaspar Kaljas ja Paul Aguraiuja, loovmeeskonda kuuluvad Eero Epner ja Tarmo Jüristo.

“Hansapank” räägib üleminekuajast 1990. aastate Eesti Vabariigis ning vastloodud panga tõusust ja langusest. Tol perioodil toimunud ajalooliste sündmuste foonil rullub lahti inimlik draama, mille osalistel tuleb pidevalt ümber hinnata nii valuutakursse kui isiklikke väärtushinnanguid.


"Arabella"

Tootja Kopli kinokompanii, produtsent Anneli Ahven, projekti autor on Lauri Lippmaa.

Sarnaselt 1983. aastal tehtud Peeter Simmi filmile põhineb ka sari Aino Perviku populaarsel lasteraamatul, mille mitmed süžeeliinid on aga kaasajastatud.

 

Toimetaja: Rutt ErnitsMuusikaettevõtluse auhinnad pälvisid Sten Teppan, ETV, Eesti Laul ja Klassikaraadio

Täna tunnustati Eesti muusikaettevõtluse auhindade galal aasta parimaid ning auhinna pälvisid Sten Teppan, ETV, Eesti Laul ja Klassikaraadio.

Galerii: Enn Vetemaa tööd ja tegemised ETV ekraanil

80-aastasena suri kirjanik, tõlkija ja helilooja Enn Vetemaa, kelle legendaarsed tööd ETV ekraanil on puudutanud paljusid eestlasi.

Inimesed
"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

elu
Muuseumis saab lisaks medalite vaatamisele ka ise sporti teha

Tartus asuvas Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis saab nüüd lisaks medalite ja karikate vaatamisele ka ise sporti teha.

Tele/raadio
R2 "Agenda" alustas uue kuulajamänguga

Raadio 2 saade "Agenda" alustas sel nädalal uue kuulajamänguga Arvamusliider.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.