Setumaal toimub viiendat korda Ostrova festival ({{commentsTotal}})

Setumaale Meremäe vallas asub Ostrova külake, mille olemasolust paljud kohalikudki ei tea. Tegemist on nelja majapidamise ja ühe alalise elanikuga külaga, kus praegu toimub juba viiendat aastat järjest Ostrova festival, mida tänavu on hinnnaguliselt külastamas ligemale 3000 inimest.

Ostrova küla on üks paljudest Setumaa väikestest küladest, mida inimesed teavad meenutada kohana, kus kunagi käis elu - külas oli mitu talu ja peeti loomi, kuni noored läksid ära linna ja vanad surid, rääkis Mäeotsa talu perenaine Sirje Karhu "Aktuaalsele kaamerale".

Täna tehakse aga Ostrovas majapidamisi korda, põllud on haritud ning heinamaad niidetud, samas kui veel kümne aasta eest oli sealne pilt hoopis teine - mehepikkused ohakad ja läbimatu tee.

Kui Võrus elav ja töötav Soo talu peremees Margus Reismann naases kümne aasta eest Ostrova külla, siis Helsingis tegutsev Sirje Karhu, kes muide Ostrovas sündinud ja üles kasvanud, leidis tee kodukülla paralleelselt esimese Ostrova festivaliga viis aastat tagasi.

"Tänu naabritele, kui nad ehitasid siia maja ja hakkasid festivale korraldama, siis läks kõik õitsema ja oli isu tulla siia tagasi.Tteised naabrid tulid ka tagasi ja nii hakkas see elu siin minema," meenutas Karhu.

Naabrid, kellest Sirje räägib, on Aime ja Neeme Tulp - pealinlased, kes ehitasid Setumaalt pärit Aime vanatädi talukohale omale ilusa suvekodu. Ühes kauni koduga sündis aga ka mõte, hakata korraldama muusikafestivali, mis esiotsa oli mõeldud pigem iseendale ja sõpradele.

"See on selline soov tuua kohapeale vahvaid gruppe pluss meil on siin muidugi pealinnast ja Tartust palju külastajaid, kes soovivad jälle kuulda seto muusikat ja seto koore," selgitas Lilleoru talu peremees ning Ostrova festivali korraldaja Neeme Tulp.

Seto miihi summ oligi eile Metsatöllu nii öelda soojendusbändiks ja tegelikkuses koosnebki Ostrova festivali kava setu leelost ja peavoolu popbändidest, kelle nii öelda ärarääkimiseks, tulla esinema, pole vaja vaeva näha.

"Kui me saame esineda niivõrd kaunis kohas, siis miks me peaks ei ütlema. Loomulikult toob siia ilusad inimesed, mõnus loodus, olgu see suvi milline tahes, kõik tuleb võtt," rääkis Metsatölli laulja Markus Teeäär.Inimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
Piltuudis: põdraperekond soola limpsimas

Tartu ülikooli teadlased panid eelmisel sügisel kohalike jahimeeste abiga kümnele Kose-Mäo piirkonna põdrale raadiokaelused. Loomade liikumisteede uuring aitab paremini planeerida uue neljarealise maantee ökodukte. Suvi on põdraperekondadele toonud järelkasvu, kellele tutvustatakse ema poolt soola limpsimise mõnusid.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.