ERR.ee video| Mart Müürisepp kutsub puuendleid tegema: üks puuendel võrdub kolme tassi kohviga ({{commentsTotal}})

Et meie kultuuripärandi tähtsus jõuaks eestlasteni, alustas Hiiepaik lõbusa teavituskampaaniaga puuendel, kus löövad kaasa mitmed kuulsused. Üks andunud puukallistaja on noor näitleja Mart Müürisepp.

"Kui ma metsas elasin, ärkasin ma linnulaulu peale üles, võtsin esimese kõige kangema puu ja kallistasin teda tükk aega ning alles siis päev algas," rääkis Müürisepp, kes on pool oma elust maal veetnud. Näitleja tõdes Menule, et üks puukallistamine on võrdne mitme tassi kohviga.

Puuendli kampaania eesmärk ongi Müüriseppa sõnul inimestele puid tutvustada. "Puud on elusorganismid, millega iga eestlane tunneb kuidagi väga suurt ühtekuuluvustunnet. Mida rohkem me seda teadvustame, mida rohkem me neist hoolime ja neid kallistame, seda õnnelikumaks muutub inimene, Eesti rahvas ja Eesti riik. Meil tuleb oma puid hoida ja neid kallistada," ütles Müürisepp.

Puuendli kampaania käigus oodatakse kõiki inimesi endast ja puust pilti tegema, et seda hiljem teistega Hiiepaiga kodulehel jagada. "Ükskõik, milline puu. Milline kõige armsam, kallim ja ilusam tundub," jagas Müürisepp nõuandeid, kuidas seda õiget puud leida. Teiste hulgas on kampaaniast osa võtnud Tanel Padar, Teele Viira ja Mari-Liis Lill. 

Müürisepp kinnitas, et võtab puuendli kampaaniast ise suure rõõmuga osa, sest on selles teemas väga koduselt. "Meil siin Eestis, kus on üle käinud igasugused rahvad, on jäänud mingi negatiivne energia sisse. Ma arvan, et puude kallistamise läbi saab seda negatiivset energiat eemale tõugata. On teaduslikult tõestatud, et puude kallistamine mõjutab inimeste psüühikat ja mõjutab inimese energeetilist lainet," selgitas Müürisepp.

Hiiepaik loodab puuendli kampaaniaga püstitada ka maailmarekordit koos puuga piltide tegemises. "Iga eestlane peaks tegema enda puuendli ja siis me oleme maailmarekordi omanikud," avaldas Müürisepp lootust.

Terve suve kestvas Puuendli kampaanias osalemine on lihtne: selleks tuleb teha puuendel ehk kallistada oma lemmikpuud, teha sellest pilt ning saata Hiiepaiga lehele aadressil puuendel@hiiepaik.ee. Kõik pildid lähevad üles hiidgaleriisse Hiiepaiga lehel hiiepaik.ee ja facebook.com/hiiepaik. Puuendleid näeb ka instagram.com/hiiepaik (lisa alati #puuendel) nutirakenduses ning sügisesel näitusel Viru keskuses. Puuendli kampaania kohta leiad lisainfot SIIT.Inimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".