Setomaa festival toob Lõuna-Eestisse paljud tuntud muusikud ({{commentsTotal}})

Emadepäeva kontsert Tallinna raekoja platsil.
Emadepäeva kontsert Tallinna raekoja platsil. Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Ostrova festivali programm on tänavu rikkalik, muusikat teevad Setumaa kohalikud artistid ning Eesti popmuusika koorekiht.

Eesti tippartistidest on esindatud just uue plaadi valmis saanud Ott Lepland koos bändiga, Traffic, Legshaker, lustakas L’Dorado, Nikns Suns ja rokkarite lemmik Metsatöll.

Ostrova festival toimub tänavu juba viiendat korda. "Suurepärased artistid toovad igal aastal järjest rohkem publikut. Rahvas tuleb Setomaale kokku, et võtta aeg maha, nautida head muusikat ja kaunist Setomaa loodust," iseloomustas festivali korraldaja Aime Tulp.

Pärimusmuusikutest astuvad Ostrova festivalil üles Mokornulga leelokoor, meestepunt Seto Miihi Summ, Õiõ Seto, Maria Korepanova (Udmurtia) ja Toivo Sõmer, Mäeotsa kapell ja Rikka Ivvani pillilaager. Välismaistest artistidest on kohal Johnny Salamander Lätist ja Dorahog Portugalist. Festivali päevajuhid on armastatud Anne Veesaar ja Tarvo Krall. Festival lõpeb suure simmaniga VLÜ ja Marko Matvere pilli järgi.

Ostrova Festival toimub 17.-18. juulil Ostrova külas Meremäel Setomaal. Rohkem infot siit.

Toimetaja: Kertu LoideInimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
Piltuudis: põdraperekond soola limpsimas

Tartu ülikooli teadlased panid eelmisel sügisel kohalike jahimeeste abiga kümnele Kose-Mäo piirkonna põdrale raadiokaelused. Loomade liikumisteede uuring aitab paremini planeerida uue neljarealise maantee ökodukte. Suvi on põdraperekondadele toonud järelkasvu, kellele tutvustatakse ema poolt soola limpsimise mõnusid.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.