Heiki Hanso Orissaare tamme võidust: sellest räägib pool maailma ({{commentsTotal}})

Orissaare tamm.
Orissaare tamm. Autor/allikas: Elina Kalm

Saaremaal Orissaares keset jalgpallistaadionit kasvav tamm valiti tänavu Euroopa aasta puuks. Brüsselis toimunud tseremoonial võttis rändkarika vastu Heiki Hanso.

"Me tulime Saaremaale seda au tooma, mis Euroopa aasta puu tseremoonial üle anti. Tulime tamme eest, kuna tamm ise ei saanud seekord tulla," rääkis Hanso Vikerraadio saates "Stuudios on Sten Teppan".

Mees tunnistas, et tegemist oli väga liigutava auhinnatseremooniaga. "See oli kindlasti suur au, sest sellest räägivad nii Belgia telekanalid, pool maailma ja terve Euroopa," ütles ta.

Kuigi Orissaare tammele anti üle väärikas auhind, ei ole puu olukord inimtegevuse tagajärjel paraku kiita. "Kahjustused on päädinud sellega, et puu on alt päris õõnes ja mädanik on sees. Paar korda on sinna sisse ka tuld tehtud, mis on elus puidule väga kahjulik," rääkis Hanso.

Praegu ei saa veel täpselt ennustada, kaua puu püsti seisab, kuid loodetavasti kestab puu veel 20 aastat. "Üks puu esitamise mõte oli see, et teha talle elu viimases etapis sügav kummardus ja läks niimoodi, et temast sai Euroopa kuulsaim puu sel aastal," lausus Hanso.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".