Otsingud on lõppenud, "Olukorrast riigis" teiseks saatejuhiks kinnitatakse Ahto Lobjakas ({{commentsTotal}})

Poliitikavaatleja Ahto Lobjakas
Poliitikavaatleja Ahto Lobjakas Autor/allikas: Postimees/Scanpix
{{1427114034000 | amCalendar}}

Raadio 2 peatoimetaja Kristo Rajasaare kinnitas, et saate "Olukorrast riigis" uueks saatejuhiks Allar Tankleri kõrval saab Ahto Lobjakas.

Saade alustas 1995. aastal ning selle pikaaegseteks saatejuhtideks said Anvar Samost ja Kalle Muuli. Samost teatas oma lahkumisest "Olukorrast Riigis" saatejuhi kohalt 2014. aasta veebruaris, sest soovis kandideerida riigikogusse. Saatejuhtidena jätkasid seejärel Kalle Muuli ja Allar Tankler, kuid novembris lahkus ka Muuli, sest soovis samuti riigikogusse kandideerida. Pärast Muuli lahkumist lisandusid Tankleri kõrval saadet juhtima paljud erinevad ajakirjanikud - Urmo Soonvald, Ott Karulin, Aivar Viidik, Meelis Mandel, Merit Kopli, Janek Luts ja Eeva Esse.

Rajasaare selgitas eelmise aasta novembri lõpus ERR-i uudisteportaalile, et tegemist oli ajutise lahendusega, kuni Tankleri kõrvale leitakse püsiv saatejuht ning sel hetkel käisid läbirääkimised veel mitme võimaliku saatejuhiga.

Jaanuaris kaaluti uue saatejuhina endist kultuuriministrit Rein Langi, kuid veebruari alguses avaldas ERRi juhatuse liige Margus Allikmaa, et tema alaline osalemine saate tegemisel ei oleks siiski avalik-õiguslikule ringhäälingule kohane. "Ainuüksi see tagasiside, mis minuni on jõudnud, annab tunnistust sellest, et ka avalikkus ei kiidaks sellise saatepaari tekkimist heaks ehk selline samm oleks avalikkust põhjendamatult ärritav," selgitas Allikmaa.

Esimene saade Lobjaka ja Tankleri juhtimisel läks eetrisse eile ning seda saab järelkuulata siit.

Uue saatejuhi sõnul on nii pika ajalooga saade justkui institutsioon omaette, millega ühinemine on tema jaoks au ja privileeg.

Ahto Lobjakas ütles Menu portaalile antud kommentaaris, et tema püsisaatejuhiks saamine ei olnud otsus, mida oleks tulnud kaua kaaluda. Eile eetrisse läinud saade oligi prooviks, kas koos Allar Tankleriga saate juhtimine oleks mõlema jaoks meeldiv kogemus. "Me mõlemad lähtusime arusaamast, et vaatame, kas meil üldse koostöö sobib ja kui sobib, siis võiks kaaluda pikemat koostööd," ütles Lobjakas. Sellest eeldusest lähtudest tehti esimene saade, pärast mida sai Lobjakas ka pakkumise alaliselt raadiosaadet juhtima hakata.

"Ma kindlasti erinen suuremast osast Eesti tänastest kommentaatoritest kas või läbi selle, et ma olen 20 aastat elanud Eestist väljas. Seetõttu see kogemuste ja teadmiste varamu, millele mul on parem ligipääs või millest ma vältimatult lähtun, on selle võrra vähem Eesti-keskne ja rohkem mujalt pärit. Kas see on nüüd eelis, seda ma ei oska öelda," ütles saatejuht. Lobjakas rõhutas ka, et kuna ta on olnud kümmekond aastat Postimehe kolumnist, ei ole ka siseriiklikud teemad talle sugugi võõrad.

Uue kolleegi üle avaldas sotsiaalmeedias rõõmu ka Allar Tankler:

 

Toimetaja: Kertu LoideInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Tartu raekoda.Tartu raekoda.
Orienteerumise MM-i ajal saab Tartus nautida tasuta kontserte

Reedel alguse saavad orienteerumise maailmameistrivõistlused pole mitte ainult suur spordipidu, vaid selle raames saab Tartu südalinnas nautida ka vägevaid kultuuri- ja muusikasündmusi.

Tele/raadio
Võidupüha paraad RakveresVõidupüha paraad Rakveres
Jaaninädala teletabeli tipus on uudistesaated ning võidupüha paraad

Jaaninädalal tundsid televaatajad enim huvi uudistesaadete ning kodumaise meelelahutuse vastu.