Otsingud on lõppenud, "Olukorrast riigis" teiseks saatejuhiks kinnitatakse Ahto Lobjakas ({{commentsTotal}})

Poliitikavaatleja Ahto Lobjakas Autor: Postimees/Scanpix
{{1427114034000 | amCalendar}}

Raadio 2 peatoimetaja Kristo Rajasaare kinnitas, et saate "Olukorrast riigis" uueks saatejuhiks Allar Tankleri kõrval saab Ahto Lobjakas.

Saade alustas 1995. aastal ning selle pikaaegseteks saatejuhtideks said Anvar Samost ja Kalle Muuli. Samost teatas oma lahkumisest "Olukorrast Riigis" saatejuhi kohalt 2014. aasta veebruaris, sest soovis kandideerida riigikogusse. Saatejuhtidena jätkasid seejärel Kalle Muuli ja Allar Tankler, kuid novembris lahkus ka Muuli, sest soovis samuti riigikogusse kandideerida. Pärast Muuli lahkumist lisandusid Tankleri kõrval saadet juhtima paljud erinevad ajakirjanikud - Urmo Soonvald, Ott Karulin, Aivar Viidik, Meelis Mandel, Merit Kopli, Janek Luts ja Eeva Esse.

Rajasaare selgitas eelmise aasta novembri lõpus ERR-i uudisteportaalile, et tegemist oli ajutise lahendusega, kuni Tankleri kõrvale leitakse püsiv saatejuht ning sel hetkel käisid läbirääkimised veel mitme võimaliku saatejuhiga.

Jaanuaris kaaluti uue saatejuhina endist kultuuriministrit Rein Langi, kuid veebruari alguses avaldas ERRi juhatuse liige Margus Allikmaa, et tema alaline osalemine saate tegemisel ei oleks siiski avalik-õiguslikule ringhäälingule kohane. "Ainuüksi see tagasiside, mis minuni on jõudnud, annab tunnistust sellest, et ka avalikkus ei kiidaks sellise saatepaari tekkimist heaks ehk selline samm oleks avalikkust põhjendamatult ärritav," selgitas Allikmaa.

Esimene saade Lobjaka ja Tankleri juhtimisel läks eetrisse eile ning seda saab järelkuulata siit.

Uue saatejuhi sõnul on nii pika ajalooga saade justkui institutsioon omaette, millega ühinemine on tema jaoks au ja privileeg.

Ahto Lobjakas ütles Menu portaalile antud kommentaaris, et tema püsisaatejuhiks saamine ei olnud otsus, mida oleks tulnud kaua kaaluda. Eile eetrisse läinud saade oligi prooviks, kas koos Allar Tankleriga saate juhtimine oleks mõlema jaoks meeldiv kogemus. "Me mõlemad lähtusime arusaamast, et vaatame, kas meil üldse koostöö sobib ja kui sobib, siis võiks kaaluda pikemat koostööd," ütles Lobjakas. Sellest eeldusest lähtudest tehti esimene saade, pärast mida sai Lobjakas ka pakkumise alaliselt raadiosaadet juhtima hakata.

"Ma kindlasti erinen suuremast osast Eesti tänastest kommentaatoritest kas või läbi selle, et ma olen 20 aastat elanud Eestist väljas. Seetõttu see kogemuste ja teadmiste varamu, millele mul on parem ligipääs või millest ma vältimatult lähtun, on selle võrra vähem Eesti-keskne ja rohkem mujalt pärit. Kas see on nüüd eelis, seda ma ei oska öelda," ütles saatejuht. Lobjakas rõhutas ka, et kuna ta on olnud kümmekond aastat Postimehe kolumnist, ei ole ka siseriiklikud teemad talle sugugi võõrad.

Uue kolleegi üle avaldas sotsiaalmeedias rõõmu ka Allar Tankler:

 

Toimetaja: Kertu LoideMuusikatööstur Indrek Sarrap: noored artistid ei viitsi väga midagi teha

Muusikatööstur Indrek Sarrap tõdes muusikaettevõtluse gala valguses, et noored Eesti artistid on muutunud aastatega pealiskaudsemaks.

Sten Teppan: muusikaajakirjanik kõlab uhkemalt kui ma ennast ette kujutan

Aasta muusikaajakirjanikuks nimetatud Sten Teppan tunnistas, et ei pea ennast ise muusikaajakirjanikuks.

Inimesed
Stilist Gerly Tinn kaalukaotusest: ma kavatsen oma sünnikaalu saavutada

"Ringvaates" oli külas stilist Gerly Tinn, kes rääkis sellest, kuidas ta on tänaseks kaotanud kakskümmend kilo.

elu
Arvamusfestival kuulutas välja laste ideede korje

Arvamusfestival kuulutas esimest korda välja ideekorje 5.–7. klassi õpilastele, mille raames oodatakse laste aruteluettepanekuid tänavusele festivalile hiljemalt 17. aprilliks. Sel aastal on Arvamusfestivalil neli lastearutelu.

Tele/raadio
"Eesti mäng" tähistab EV100 pidustuste algust ja ootab huvilisi publikuks

"Eesti mäng" tähistab EV100 juubelipidustuste algust ning ootab huvilisi publikuks.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.