Vaata, kuidas Muttika ronis Euroopa Aasta Puu kandidaadi otsa ({{commentsTotal}})

Saaremaal Orissaare koolistaadioni keskel kasvav tamm kandideerib Euroopa Aasta puu tiitlile. Selleks, et see tiitel saada, peab igaüks meist sellele puule internetis oma hääle andma.

"Ringvaade" saatis reporter Muttika koha peale ja tema ülesanne oli ronida selle ebatavalise puu otsa.

"Seda tamme üritati välja sikutada ja ära põletada, aga see ei tulnud ära," ütlesid kohalikud koolilapsed uhkelt.

Arborist Heiki Hanso rääkis, et puu on vastu oma soovi sattunud elu jooksul väga laheda koha peale. "See on maailmas kõige rohkem sporti näinud puu," lisas ta.

Tammel on vanust umbes 200 aastat või suts alla. "On olemas 1949. aastal võetud pilt, kus on näha, et siis tal oli pool oma praegusest jämedusest," teab Hanso rääkida. "Ronidasoovijaid on palju, kui kõigil seda lubada, hakkaks see puu tervise peale."

Ronimine toimub tänapäeval köitega. "Kõik saavad tänapäevaste vahenditega ronitud, ka need, kes ei usu, et nad sellega hakkama saavad," arvab Hanso. "Hea tava on see, et puud ronimise ajal võimalikul vähe puutuda."

Oluline Euroopa Aasta Puu konkursil puu tähtsus kogukonna jaoks. Kokku osaleb 14 riiki. Kuulsaim konkurent on Robin Hoodi tamm.

Viimastel andmetel oli meie puu üldtabelis teisel kohal. Kui tahate, et see maailmas ainulaadne, Orissaare tamm saaks Euroopa puu tiitli, hääletage selle poolt.

Ringvaate Facebooki lehelt saate info ja aadressi, kus oma hääl anda. Kuni veebruari lõpuni on veel võimalik hääletada. Võitja selgub 5. märtsil.

Toimetaja: Mari KartauInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".