Saarlane teeb Orissaare staadioni tamme toetuseks 165-kilomeetrise jalgsirännaku ({{commentsTotal}})

Saaremaa mees Heiki Hanso alustas eile jalgsi 165-kilomeetrist rännakut Tallinnast Saaremaale, kutsudes sel moel inimesi hääletama Euroopa puu valimisel Orissaare staadioni keskel
kasvava tamme poolt.

Praeguseks on jooksusammul liikuv Hanso kuskil Kullamaa kandis ja Orissaarde peaks ta jõudma laupäeval, vahendas "Aktuaalne kaamera".

36-aastane Heiki Hanso on arborist ehk siis tema põhitöö on puude otsas ronimine ja nende eest hoolitsemine. Pole siis imestada, et Saaremaal sündinud mehele läheb korda ka üks võimas tamm, mis seisab keset Orissaare staadionit.

Hanso ei jookse niisama, vaid tal on kaasas ka väikestel ratastel käru. Selle peale on ta ehitanud Orissaare staadioni maketi, pannud sinna keskele tamme kujutava oksa, mille otsas kõlguvad kaks arboristi. Murul aga mängivad jalgpallurid. Ja kõike seda filmib kaamera, mille pilti saab veebis reaalajas vaadata.

Hanso tee viib neil minuteil mööda Risti-Virtsu maanteed sadama poole. Laupäeval astub ta Kuivastus praamilt maha ja lõpetab 165 kilomeetri pikkuse rännaku Orissaares. Kõik Hanso pingutusest hoolivad inimesed saavad aga minna ingliskeelsele veebilehele treeoftheyear.org ning hääletada Orissaare tamme poolt.

Toimetaja: Laur ViirandInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".