Kogukondlik Generaadio tähistab esimest eetriaastat ({{commentsTotal}})

Generaadio sünnipäev
Generaadio sünnipäev Autor/allikas: Generaadio

Tartu kogukondade raadio loomist alustati juba 2013. aasta septembris ning esimene saade läks eetrisse 6. veebruaril.

Praeguseks on raadiotegemisega olnud hõivatud üle 60 vabatahtlku tegija, kes on läbi interneti toonud eetrisse üle 30 saate. Ettevalmistamisel on mitu uut saatesarja, üks neist keskendub keskkonnale ja teine toob eetrisse stand-up koomikud.

Aasta möödumist esimese saate eetrisse jõudmisest tähistatakse peoga Genialistide klubis, kus astub üles TOMM¥ €A$H. Muusikat mängivad Aapo Ilves, Hannus Luure, Ras Wu, DJ Ske, Lamai Dama, SulevYo ja Smaddy.

Tartu kogukondade raadio töötab selle nimel, et luua platvorm, kus erinevad kogukonnad ja kodanikualgatused saaksid lihtsalt ja kiirelt oma sõnumeid laiema auditooriumini tuua. "Generaadio kui avatud platvormi olemasolu näitab, et kodanikuajakirjandusel ja kogukonnameedial on Eestis suur potentsiaal," tõdes raadio peatoimetaja Sven Paulus.

Esimese aastaga on Generaadio oma eesmärgile lähemale liikunud. Jaanuaris viidi koos DD Akadeemiaga läbi poliitikadebatt "Poliitika eestuba", eetris on saated nii LGBT kogukonnast, punkaritest ja spordimaailmast, muusikast ning paljust muust.

"Kui sa nullist raadiot ehitama hakkad, pead sa selles kõiges ka kindel olema, sest kui kord palli veerema lööd, siis peatada seda ei saa. Kui aga juba alustada, saab tahtmise korral päris hea asja valmis," ütles Generaadio staažikaim tegija Mihkel Vinogradov, kes on saatejuhi rollist arenenud raadio üheks eestvedajaks.

Pauluse sõnul motiveerib vabatahtlikult töötama unistus ja püüdlus, et ühel päeval on valmis raadio, mis on isemajandav, pakub põhitöötajaile ka palka ning teisi hüvesid. "Soovime jõuda püsiautorite honoreerimiseni ja loodame välja töötada mikroannetustel või tellimusel põhineva süsteemi," ütles ta.

Toimetaja: Kertu LoideInimesed
"Ringvaate" toimetaja Kajar Kase sattus ootamatult Kevadtormile

"Ringvaate" toimetaja Kajar Kase sai sel kevadel kutse Kevadtormile, mis tuli talle väikese üllatusena, kuna on reservis olnud juba aastast 1999, mil lõpetas keskkooli.

elu
Limonaad, Merevaik ja Maiuspala on eestlaste südames püsinud aastakümneid

Kui paljud toiduartiklid tulevad ja lähevad, siis mõned on pugenud sügavale eestlaste südamesse.

Tele/raadio
Raadioteatri näitlejaauhinna ja Felix Moori nimelise tänuauhinna üle andmine.Raadioteatri näitlejaauhinna ja Felix Moori nimelise tänuauhinna üle andmine.
ERR Raadioteater avas nutitelefonis kuuldesaali

Ilukirjanduse ja kunstilise sõna austajatele mõeldes on ERRi Raadioteatril valminud oma äpp. Sellest saab kuulata Eesti näitlejaid nii kuuldemängudes kui ka proosat ja luulet esitamas.