Hääletus: Euroopa Aasta Puu 2015 ({{commentsTotal}})

Saarlaste osavõtt hääletusest jäi loiuks.
Saarlaste osavõtt hääletusest jäi loiuks. Autor/allikas: treeoftheyear.org

Eile algas Euroopa Aasta Puu 2015 hääletus, kus osaleb ka üks Eestimaine puu - Orissaare jalgpalliväljaku tamm.

Kas kusagilt mujalt maailmas võib leida jalgpallistaadioni, mille keskel kõrgub võimas tamm? Kohalikele on see igapäevane, kuid kogukonna süda. Algselt oli tamme kõrval väike spordiplats, kuid 1951. aastal seda laiendati ja tamm jäi keset uut staadionit. Legend räägib, et kaks Stalinetsi traktorit üritanud tamme paigast sikutada, aga ikka katkenud trossid. Tamme ümber on sellest senini haavad puukoorel. Õppurid oskavad kasutada tammepõrget imehästi söötude andmiseks, lisaks annab puu head varju.

Hääletada saavad kõik soovijad terve veebruarikuu jooksul. Osalevad 14 riiki, selle aasta uustulnukad on Belgia, Inglismaa, Eesti ja Hispaania. Hääleta SIIN!

Eesmärk pole valida kõige suuremat või ilusamat puud, vaid sellist, millega kaasnev lugu on kohalikele kõige puudutavam ja südantsoojendavam. Esmakordselt valiti Euroopa Aasta Puud aastal 2011. Seda tehakse, et juhtida tähelepanu vanade puude tähendusele loodusliku ja kultuuripärandina.

Toimetaja: Mari KartauInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".