Tänavakultuurifestival JJ-Street Baltic Session pakub siiani vägevaid muljeid ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Gregor Jürna

Tänavakultuurifestival JJ-Street Baltic Session toob kokku järjest säravamaid staare, pöörasemat adrenaliini ning unikaalsemaid elamusi.

Juba seitsmendat korda leidis 6-12.oktoobril aset JJ-Street Baltic Session tänavakultuurifestival ning sel aastal lõi kogu lavaline üleeshitus, tantsijad ning show pahviks isegi külalised seitsme maa ja mere tagant.

Maailmakuulus tantsija ning artist Kwame Osei ehk Kid Tight Eyes rääkis, kuidas tema emotsioonid on ta jalust rabanud ja sõnu ei jagu piisavalt.

Üks erilisemaid uusi külalisi sel aastal oli aga Willow Smithi muusikavideos kaasa löönud Mother Leoimy Prodigy, kes külastas JJ-Street Baltic Sessionit esimest korda. "See on koht, kus kõik jagavad armastust, energiat just läbi tantsu. Kõik, mida tehakse, on tantsuga seotud ning see on vapustav," rääkis ta.

Sündmuse peakorraldaja Joel Juht aka JJ jäi selle aasta festivaliga väga rahule, kuigi tema jaoks on see kõik ühtlasi nii vaatemäng kui ka närvipinge, mida on teostatud juba mitu aastat. "Kuna mul endal lapsi ei ole, siis ma võiks öelda, et Baltic Session on minu jaoks kui lapse hoidmine," sõnas Eesti üks kuulsamaid tantsupioneere Joel Juht.

Kogu sündmust vaatama tulnud külaliste hulgas leidus igas vanuses osalejaid, sest festivali jälgmiseks ei pea olema professionaalne tantsulõvi, kaugel sellest, tulla võib kasvõi vanaema ja vanaisaga.

Eesti tänavatantsijate ning JJ-Street Baltic Sessioni üks suurimaid fänne on Chris Shaik, USA tantsupioneer, kes on koostööd teinud maailma nimekamate artistidega. "JJ-Street Baltic Session. See on kohustus, nõue, vajalik justkui ravim. See on üks paremaid kui mitte parim asi siin majas, linnas ning isegi riigis," iseloomustas ta üritust.

Prantsusmaalt pärit Hopare, kelle tööd on rippunud Pariisis Louvre muuseumis, ütles, et JJ-Street Baltic Session on siiani üks parimaid festivale, kus ta üldse elu jooksul on viibinud.

Järgmine JJ-Street Baltic Session 2015 leiab aset täpselt 5-11.oktoobril.

Toimetaja: Silver KuusikInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Lugejavideo: suve algus tervitas kohtlajärvelasi rahega

Päev pärast astronoomilise suve algust tabas Kohtla-Järvet neljapäeva hommikul rahehoog, mis kattis maa ajutiselt valgeks.

Tele/raadio
Jaani eriJaani eri
Kuula järele: Eesti Popsi Jaani eri

Selle nädala raadiosaade "Eesti Pops" oli pühendatud jaanipühadele. Mikstuur on funktsionaalselt kasutatav kogu pühade vältel.