Koolitustesari "Back To The Basics" viib tagasi tänavatantsu algusesse ({{commentsTotal}})

Joel Juht JJ
Joel Juht JJ Autor/allikas: Pressimaterjalid

Tänavatantsupioneer Joel Juht aka JJ alustab koolitustesarja "Back To The Basics 2015", mis ülekantult tähendab "Tagasi algusesse!".

Juba teist aastat järjest tuuritab rohkem kui 30 aastat tänavatantsuga tegelenud JJ üle Eesti, et anda edasi väärtuslikku informatsiooni tänavakultuurist enda elukogemuse ja näidete põhjal. Sel aastal on koolitus pühendanud koreograafiale ja huviline saab vastuse küsimustele:, miks ja kuidas koreograafiat luua ja mis erinevus on koreograafial ning freestyle’il.

Hinnatud tänavatantsuõpetaja ütleb, et tahab tänased noored tantsijad, kes saavad õpetuse parimate õpetajate käe all, viia aastatetagusesse maailma, kus tema eakaaslased kogunesid mahajäetud saalidesse, et omal käel leida hip-hopi tantsust selle hing. Noored saavad aimu, millised riided kuulusid tantsimise juurde, milline muusika andis hoogu, kuidas sai alguse räppimine ja grafiti tegemine.

"Meil polnud materjali, millest tänavatantsukultuur luua, alustasime omal käel," meenutas 30-aastase kogemustepagasiga tantsuäss. Tema arvates võiks tänavatantsul olla oma väärtuste taust, visioon, nagu see on olemas klassikalisel tantsul ning see tuleb rajada koos praeguste hingestatud tantsuarmastajatega.

JJ ei arva, et praegustes hoiakutes oleks midagi valesti, vaid tema arvates tuleb noorte juurde minekuga innustada neid tantsus midagi uut leidma, mitte vaid kopeerida teiste juba avastatud oskusi. Kuna õppimine on nüüdseks muutunud laialdaseks, on kergem leida tee õppijateni nende juurde kohale tulles.

Joel Juht kinnitab, et tänavatants on muutnud kümnete ja sadade noorte elu - muutnud neid aktiivsemaks, sportlikumaks, läbilöögivõimelisemaks ja asjalikumaks. Kahtlemata on see hobi paljud ka pahandustest eemal hoidnud. Tänane tänavatantsukultuur sisaldab endas tantsu, muusikat, koreograafiat, kunsti, moodi, sportlikku liikumist, improvisatsiooni, rütmilisust, elufilosoofiat ja see muudab noorte inimeste elu tõeliselt väärtuslikuks.

Suurepärasel koolitustetuuril osales eelmisel aastal rohkem kui 800 tantsijat. "Back To The Basics" koolitustuur külastab viit linna: 21. jaanuaril ollakse Rakveres, 22. jaanuaril Raplas, 23. jaanuaril Pärnus, 24. jaanuaril Tartus ja 25. jaanuaril Tallinnas. Neis kohtades toimub neljatunnine koolitus, mis annab kõigile võimaluse omandada uusi teadmisi ja oskusi.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Lugejavideo: suve algus tervitas kohtlajärvelasi rahega

Päev pärast astronoomilise suve algust tabas Kohtla-Järvet neljapäeva hommikul rahehoog, mis kattis maa ajutiselt valgeks.

Tele/raadio
Jaani eriJaani eri
Kuula järele: Eesti Popsi Jaani eri

Selle nädala raadiosaade "Eesti Pops" oli pühendatud jaanipühadele. Mikstuur on funktsionaalselt kasutatav kogu pühade vältel.