Robotex purustab sel nädalavahetusel rekordeid ({{commentsTotal}})

Robotex 2011.
Robotex 2011. Autor/allikas: Foto: Jelena Pljonkina/TTÜ

Novembri lõpus toimub TTÜ Spordihoones Baltimaade suurim robotivõistlus Robotex 2014.

Tänavu on kavas 12 põnevat robotivõistlust. Lisaks traditsioonilistele aladele nagu jalgpall, joonejärgimine, rallikross ja robotite sumo, on lisandunud võistlusala "Labürint". Kõige prestiižikam võistlusala on ICD Grand Challenge "Päästemissioon merel", mille võitjat ootab autasuna 9500 eurot. Erilise vaatamisväärsusena saab näha ka humanoidrobotite jalgpalli.

Osalevaid roboteid on sel aastal kaks korda rohkem kui eelmisel aastal.

Robotexi tehnoloogianäitusel on ligi sada põnevat eksponaati. Näha saab kõrgtehnoloogilisi tööstusroboteid, tutvuda majapidamisrobotitega, loodussäästlike seadmetega, katsetada robotkätt, 3D pliiatseid ning paljusid teisi uudseid seadmeid. Lisaks on kohapeal õpetlikud töötoad, harivad seminarid ning loovate konkursside näitus.

Robotex toimub 29. ja 30. novembril kell 9.30-18.00.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Lugejavideo: suve algus tervitas kohtlajärvelasi rahega

Päev pärast astronoomilise suve algust tabas Kohtla-Järvet neljapäeva hommikul rahehoog, mis kattis maa ajutiselt valgeks.

Tele/raadio
Jaani eriJaani eri
Kuula järele: Eesti Popsi Jaani eri

Selle nädala raadiosaade "Eesti Pops" oli pühendatud jaanipühadele. Mikstuur on funktsionaalselt kasutatav kogu pühade vältel.