Grafitifännid asuvad taas Tallinna seinu kritseldustest puhastama ({{commentsTotal}})

Street Art Jam möödunud aastal Tallinnas
Street Art Jam möödunud aastal Tallinnas Autor/allikas: Baltic Session

6. oktoobril pesevad aktivistid Tallinna soditud seintelt kunstiväärtuseta kritseldused maha, sama tehti ka möödunud aastal.

Iga aastaga jääb soditud seinu Tallinnas järjest vähemaks ning tänavakultuurifestival JJ-Street Baltic Session on võtnud grafiti tõelise väärtuse esiletõstmise enda missiooniks mitmendat sügist järjest. Juba kolmandat aastat püütakse rõhutada erinevust illegaalse sodimise ja professionaalse seinakunsti vahel.

Puhastusaktsioonile saavad kaasa aidata kõik pealinlased ja vabatahtlikud üle Eesti, sest mida rohkem on abiväge, seda kiiremini saab eesmärk täidetud. Sel aastal puhastatakse Vääna 13 ja 13a aadressil paiknevaid seinu, mis asuvad kergliiklustee ääres ning jäävad igapäevaselt silma sportijatele.

Seinte puhastusaktsioonil osalejad kohtuvad 6. oktoobril, kell 16 Vabaduse väljakul ning halva ilma korral Bayern Böhmen Kelleris.

9. oktoobril toimub aga tänavakunstisündmus Street Art Jam, kus puhtad seinad on lõuendiks kunstiteoste sünnile kõigest 24 tunni jooksul.

Seinte puhastusaktsiooniga algav festivalinädal tipneb 12. oktoobril Nordea Kontserdimajas toimuva Baltic Session finaalpäevaga ja auhinnatseremooniaga.

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Lugejavideo: suve algus tervitas kohtlajärvelasi rahega

Päev pärast astronoomilise suve algust tabas Kohtla-Järvet neljapäeva hommikul rahehoog, mis kattis maa ajutiselt valgeks.

Tele/raadio
Jaani eriJaani eri
Kuula järele: Eesti Popsi Jaani eri

Selle nädala raadiosaade "Eesti Pops" oli pühendatud jaanipühadele. Mikstuur on funktsionaalselt kasutatav kogu pühade vältel.