Saaremaal demonstreerib roosa puu loodusliku võra ilu ({{commentsTotal}})

Ratla küla Saaremaal on tänasest kuulsam kui eile. Nimelt asub selles külas, otse Kuressaare-Kuivastu maantee ääres, teadaolevalt Eesti ainus roosa tammepuu.

See ei ole perfomance, vaid tegemist on arboristide õpetliku sõnumiga, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Enne roosaks värvimist oli saja-aastane kuivanud tammepuu looduses suhteliselt märkamatu.

"Põhjuseks, miks me seda teeme on see, et kõikidele kinnistuks mällu puu looduslik ja ilus võragraafika. See tekitab siia Saaremaa tee äärde ka ahhaa-ohhoo efekti. Jätke inimesed meelde, selline on puu naturaalne võragraafika. Kui te need valede töövõtetega ära sandistate, siis nad ei ole enam nii ilusad. Aga nüüd peaks kõigele meelde jääma, kuidas puu peaks välja nägema," selgitas arborist Heiki Hanso.

Loomad, kes puu all igapäevaselt elavad, on täna teisel karjamaal. Maa rentnik Olev Papp ei osanud kohe öelda, milline võib homme loomade reaktsioon olla. "Eks näis, ei tea. Aga võibolla hakkab meeldima, tulevad siia ennast sügama," naljatas ta.

Arboristide hinnangul võib see tamm oma pehkinud juurtega püsti seista veel ehk viis aastat. Pärast seda saab temast veel ka värvilisi küttepuid.

Toimetaja: Maarja RoonInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".