ERR.EE video: sketši-Savisaar lubab Arvamusfestivali tuua Lasnamäe turule ({{commentsTotal}})

Tänavune Arvamusfestival pakkus tõsisele jutule vahepalaks ka humoorikaid kilde ning nii võiski näha ka Kinoteatri näitlejate humoorikat lõiku Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare videotervitusest, kus anti lootust ka Tallinna oma Arvamusfestivaliks.

"Kallis Eesti rahvas, ma ei saanud kahjuks osaleda peaministrikandidaatide debatil," ütles Edgar Savisaareks kehastunud näitleja Pius. Põhjus, miks Savisaar linnast välja ei pääsenud, oli lihtne - teed olid lihtsalt remondis. "Ma vastan teie tänastele küsimustele Tallinna TV kaasabil," ütles Keskerakonna esimees ning kadus seejärel virvendava telepildi varju.

Kuigi Savisaar Tallinnast välja ei pääsenud, lohutas ta vaatajaid sellega, et peagi saab Tallinn oma Arvamusfestivali. "Alates sellest sügisest hakkab Tallinn korraldama oma Arvamusfestivali, kuhu on oodatud kõik Tallinnasse registreeritud inimesed, kellel on roheline ühiskaart. Tallinna Arvamusfestival toimub Lasnamäe turul, avatseremoonia koos nukkudega ja mõlemas keeles on lavastanud minu hea sõber Meelis Pai," rääkis Savisaar.

Sketšis pilati ka Tallinna ühistranspordi ja pidevate teetööde temaatikat.

Festivalile saabus ka Henrik Kalmet otse kaevikust. "Enne kui see festival lõppeb, ma tahaksin esitada kaebuse, et mind diskrimineeritakse siin festivalil. Mind ei võeta tõsiselt," ütles näitleja ja alustas seejärel tulist debatti rohkesti kirgi kütnud haldusreformist.

Debatil pani Rassi vallavanemaks kehastunud Anatoli Tafitšuk südamele, et haldusreformi küsimuses tuleks vaadata suuremat pilti, mitte lihtsalt suurt ja karvast kätt. "Seda asja tuleks vaadata riigi tasandilt, maakonna tasandilt, inimese tasandilt. Iga inimene on nagu üks vald. Minu argument on see, et tuleks läheneda inimlikult asjadele, inimese silma läbi," ütles vallavanem.

Sketšis sai sõna ka Eestist lahkunud Anna-Maria Galojan, kes elab juba kaks ja pool aastat Londonis poliitilises eksiilis ja igatseb kodumaad.

Toimetaja: Silver KuusikInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".