Eesti kanepipõllud tekitavad huvi ja annavad tervislikku toodangut ({{commentsTotal}})

Tammejuure Mahetalus kasvatatakse kanepit. Seaduslikult.

Toidukanepil puudub narkootiline mõju, kuid ilma riigi luba taotlemata seda igaüks oma põllunurgas kasvatada ei või. Tammejuure talu kanepipõllud, mis laiuvad 40 hektaril, on oma viie eksisteerimisaasta jooksul äratanud asjatundmatutes palju huvi, tunnistas talu peretütar Karin Kuusemaa “Ringvaates".

Paljudele on kanepipõllu idee võõras ning talupidajate jutule proovivad tihti saada ka inimesed, kes otsivad mõnuainet. On juhtunud ei usuta isegi telefoni teel öeldut ja huvilised tahavad kohapeal veendumas käia.

Kuivatatud ja sorteeritud kanepiseemnetest tehakse mahetalus jahu, õli ja muid tooteid. Jahu on seejuures gluteenivaba ning sobib hästi tsöliaakiat põdevatele inimestele. Seda saab kasutada, sarnaselt tavalisele jahule, nii kookide tegemiseks kui näiteks kama asemel hapupiima sees. Lehtedest valminud tee aitab organismi puhastada ja sobib õhtuseks joogiks.

“Toidukanep on vanade eestlaste toit, miks mitte seda uuesti kasutama hakata,” arvas Kuusemaa.

Toimetaja: Kertu LoideInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Lasnamäe jaanipidustusedLasnamäe jaanipidustused
Lasnamäe jaanituli tõi kokku üle 6000 inimese

Üritus korraldati traditsiooniliselt paljudele linnaosaelanikele tuntud kohas: Paeväljal. Linnaosavalitsuse kinnitusel oli jaanilaupäeva tulnud tähistama üle 6000 inimese.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.