Tõnis Mägi Steven Seagali Eestisse ei oota: see on täielik provokatsioon ({{commentsTotal}})

Tõnis Mägi
Tõnis Mägi Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Laulja Tõnis Mägi ei suuda mõista, miks otsustati Augustibluusi üheks peaesinejaks kutsuda Ameerika märulitäht Steven Seagal, kes toetab avalikult Putinit ja tema poliitikat Ukraina kriisis.

"See on täiesti arusaamatu, kas mehed üldse ei jälgi maailmas toimuvat? Kus kohas nad elavad?" kurjustas Mägi täna R2 "Suveraadiole" antud intervjuus.

Laulja sõnul on olukord Euroopas praegu murettekitav ning nüüd kutsutakse Eestisse mees, kes on Putiniga ühel meelel, kirjutab alla Krimmi annekteerimisele ning esineb ka Sevastopolis motofestivalil, esitades seal Ukraina Vene-meelsete separatistidega Donetski rahvavabariigi hümni. "Steven Seagal võetakse kahe käega vastu kui mingi superkangelane," ei saa Mägi kontserdi korraldajatest aru.

"See ei lähe kohe mitte nii, kutsun suisa boikoteerima," avaldas laulja ning arvas, et ilmselt paljud inimesed protseti mõttes üritusele ei lähegi või teevad seda, vastupidi, nimme, võttes kaasa ka plakatid ja loosungid. "Ei kujuta ette, kuidas nad sellest supist välja tulevad, tõesti ei kujuta," oli Mägi Augustibluusi tegijate suhtes nõutu.

"See on täielik provokatsioon, võtta selline mees siia praegusel hetkel," lisas Mägi ning kinnitas, et ta kindlasti ei emotsioneeri hetkel üle, vaid tegemist on väga tõsise asjaga.

Ürituse peakorraldaja Indrek Ditmann ütles täna ERR-i uudisteportaalile antud intervjuus, et poliitika ei mängi Seagali festivalile kutsumisel mingit rolli – ta on seal siiski eelkõige kui kõrgetasemeline bluusimuusik.

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Lasnamäe jaanipidustusedLasnamäe jaanipidustused
Lasnamäe jaanituli tõi kokku üle 6000 inimese

Üritus korraldati traditsiooniliselt paljudele linnaosaelanikele tuntud kohas: Paeväljal. Linnaosavalitsuse kinnitusel oli jaanilaupäeva tulnud tähistama üle 6000 inimese.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.