Tõnis Mägi Steven Seagali Eestisse ei oota: see on täielik provokatsioon ({{commentsTotal}})

Tõnis Mägi Autor: Postimees/Scanpix

Laulja Tõnis Mägi ei suuda mõista, miks otsustati Augustibluusi üheks peaesinejaks kutsuda Ameerika märulitäht Steven Seagal, kes toetab avalikult Putinit ja tema poliitikat Ukraina kriisis.

"See on täiesti arusaamatu, kas mehed üldse ei jälgi maailmas toimuvat? Kus kohas nad elavad?" kurjustas Mägi täna R2 "Suveraadiole" antud intervjuus.

Laulja sõnul on olukord Euroopas praegu murettekitav ning nüüd kutsutakse Eestisse mees, kes on Putiniga ühel meelel, kirjutab alla Krimmi annekteerimisele ning esineb ka Sevastopolis motofestivalil, esitades seal Ukraina Vene-meelsete separatistidega Donetski rahvavabariigi hümni. "Steven Seagal võetakse kahe käega vastu kui mingi superkangelane," ei saa Mägi kontserdi korraldajatest aru.

"See ei lähe kohe mitte nii, kutsun suisa boikoteerima," avaldas laulja ning arvas, et ilmselt paljud inimesed protseti mõttes üritusele ei lähegi või teevad seda, vastupidi, nimme, võttes kaasa ka plakatid ja loosungid. "Ei kujuta ette, kuidas nad sellest supist välja tulevad, tõesti ei kujuta," oli Mägi Augustibluusi tegijate suhtes nõutu.

"See on täielik provokatsioon, võtta selline mees siia praegusel hetkel," lisas Mägi ning kinnitas, et ta kindlasti ei emotsioneeri hetkel üle, vaid tegemist on väga tõsise asjaga.

Ürituse peakorraldaja Indrek Ditmann ütles täna ERR-i uudisteportaalile antud intervjuus, et poliitika ei mängi Seagali festivalile kutsumisel mingit rolli – ta on seal siiski eelkõige kui kõrgetasemeline bluusimuusik.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Rahva Raamatus esitletakse pressifotode aastaraamatut

Kolmapäeval, 29 märtsil kell 17.30 toimub Viru keskuse Rahva Raamatu poes Eesti Pressifoto 2017 aastaraamatu esitlus.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.