Rubiku kuubik sai 40-aastaseks ({{commentsTotal}})

Täna 40. sünnipäeva tähistava Rubiku kuubiku mõistatuse lahendamine on tänu internetis levivatele õpetustele ja algoritmidele läinud hulga kergemaks ja justkui ka populaarsemaks, aga ometi ei jõua näiteks Eesti meistrivõistlustele kuigi palju nobenäppe.

Eesti kiiremad saavad Rubiku kuubiku lahendamisega hakkama umbes 10 sekundiga. Näiteks mitmekordne Eesti meister Anti Ingel pani selle "Aktuaalse kaamera" väljakutsel kokku 11 sekundiga.

 

Peamine on ikka harjutamine, kuid ka algoritmid aitavad kuubikut lahendada. Tegijamad lahendavad kuubikut sügiseti Eesti meistrivõistlustel. Ja kuigi YouTube'i videod ja muud õpetused on kuubiku taas paljude seas au sisse tõstnud, siis Eesti meistrivõistlustel on paradoksaalselt tavaliselt rohkem välismaalasi kui eestlasi.

"Et seda kuubikut kiiresti ja edukalt lahendada, piisab paarisaja valemi heast teadmisest, kuid lihtsalt kokku saamiseks on vaja vähem kui kümmet valemit. Kui võrrelda sellega, et Jakob Hurt korjas juba mõne rahvalauliku käest kümneid tuhandeid värsse ühe inimese kohta, siis saaks iga inimene hakkama Rubiku kuubiku lahendamisega," rääkis Eesti meistrivõistluste korraldaja Ivo Kruusamägi.

Toimetaja: Merili NaelInimesed
"Ringvaate" toimetaja Kajar Kase sattus ootamatult Kevadtormile

"Ringvaate" toimetaja Kajar Kase sai sel kevadel kutse Kevadtormile, mis tuli talle väikese üllatusena, kuna on reservis olnud juba aastast 1999, mil lõpetas keskkooli.

elu
Limonaad, Merevaik ja Maiuspala on eestlaste südames püsinud aastakümneid

Kui paljud toiduartiklid tulevad ja lähevad, siis mõned on pugenud sügavale eestlaste südamesse.

Tele/raadio
Raadioteatri näitlejaauhinna ja Felix Moori nimelise tänuauhinna üle andmine.Raadioteatri näitlejaauhinna ja Felix Moori nimelise tänuauhinna üle andmine.
ERR Raadioteater avas nutitelefonis kuuldesaali

Ilukirjanduse ja kunstilise sõna austajatele mõeldes on ERRi Raadioteatril valminud oma äpp. Sellest saab kuulata Eesti näitlejaid nii kuuldemängudes kui ka proosat ja luulet esitamas.