Tanja lubas tulevikus produtsendi ametit kaaluda ({{commentsTotal}})

Tanja Mihhailova. Autor: ERR/Anna-Liisa Villmann

Sel aastal Eurovisioonil Eestit esindanud laulja ja tantsija Tanja Mihhailova leiab, et kuigi tal on pärast lauluvõistlust tulnud huvitavaid pakkumisi, siis kodumaal igav ei hakka.

Pühapäeva õhtupoolikul jõudsid Kopenhaagenisse jäänud Eesti delegatsiooni liikmed tagasi Eestisse.

Menu uuris Eesti eurolauljalt Tanja Mihhailovalt, missugune oli kokkuvõttes tema Eurovisiooni kogemus, mis hetked olid kõige raskemad ning mis on tema edasised plaanid.

"Mulle väga meeldis. Ei olnud tunnet, et midagi jääks tegemata, kukuks või laulaksin halvasti. Kogu tiim on rahul. Me jäime igatahes inimestele meelde, sest kõik kogu aeg arutasid seda teemat, miks Eesti edasi ei saanud. Kindlasti jäime Eurovisiooni ajalukku sellega, et meil oli hästi keeruline number, mida ütlesid ka korraldajad," rääkis Tanja.

Kõige raskem osa Eurovisiooni juures on laulja hinnangul lõputu ootamine proovide ajal.

"Kui sul on päeval läbimäng ja õhtul tähtis läbimäng, siis ülejäänud aja sa istud ja ümberringi kõik inimesed räägivad, harjutavad, laulavad. Sa ei saa oma vaikusehetke," lausus Tanja.

Tööpakkumised teleprojektidest muusikalideni

Laulja tõi positiivsena välja, et talle kirjutatakse hästi palju ja saadetakse pilte.

"See signature move, mis on meie küljetõste - inimesed üritavad seda järgi teha ning saadavad ka videoid," lisas ta.

Tanja sõnul on tore ka see, et kogunes tööpakkumisi muusikalidest teleprojektideni ja seda peale Eesti just teistest Euroopa riikidest. Kui muud pakkumised olid inglisekeelsed, siis üks nõuaks prantsuse keele õppimist.

"Ega me ei saa praegu väita, et midagi tegelikult ka juhtub, sest see on alati nii, et inimesed esmalt suhtlevad ja vaatavad, kas ja kuidas. Igasugused huvitavad pakkumised tulid, eks vaatame. Kui Eurovisioon lõppeb ära, siis hakkame edasi suhtlema ja vaatame, kui tõsised need pakkumised on," selgitas ta.

Siiski ei arva Tanja, et tal pärast nii suurt esinemist Eestis igav hakkaks, sest talle meeldib väga esineda. 

"Kas see on väike lava või väike inimeste arv saalis või suurem lava ja rohkem inimesi - ma ju ikka esinen. Mul on vaja lihtsalt laval olla, see on minu jaoks olulisem. Meil on Eesti oma võimalustega ja niipalju kui saame teha, siis seda ka teeme. Loomulikult tahaks midagi muud proovida. Ma ei tea, kas ma seda ka teen, sest ma ei ole enam 17. Olen piisavalt vana, et valida," naeris ta.

Kindlasti soovitaks Tanja Eurovisiooni kogemust kõigile Eesti artistidele kui võimalust ennast proovile panna.

"See on hästi raske olla tähelepanu keskmes ja pinge all mõnes mõttes: kõik ootavad, loodavad, vaatavad. Sa pead väga hästi kontsentreeruma, jagama oma aega ja energiat. See ongi raske. Esimene proov oli kõige hullem: ma mõtlesin, et mu süda hüppab rinnust välja. Seda oli korraga hästi palju. Pärast kui sa ühe korra tegid lavaproovi ära, siis on nice ja äge!" kirjeldas ta.

Eesti Laulul osalemist ei välista

Kokkuvõttes leidis laulja, et iga kogemus annab juurde, kuna sellist suure lava kogemust pole tal kunagi olnud ja ei tea, kas tuleb.

Sama palju kui laval olla ja laulda, tahtis Tanja enda sõnul vaadata, kuidas kogu see festival seestpoolt välja näeb ning kuidas see korraldatud on: kuidas soundcheck'i tehakse või kuidas inimesed vastutavad mingite asjade eest.

"Mul on omamoodi produtsendi kogemus. Mulle meeldis väga selline suur production nagu Eurovisioonil, kus kõik töötas nagu kellavärk. Ma arvan, et võib-olla kunagi, kui ma enam ei laula, korraldaksin hea meelega selliseid asju, kuna ma tean, mis tunne on laval olla ja mida teha, et laval olija ennast hästi tunneks. Siin oli väga huvitav näha, kuidas iga inimene vastutas oma asja eest ja kuidas see kõik koos töötas. See oli sama huvitav kui laval olla," märkis laulja.

Tanja sõnul ei öelnud ta kordagi kindlalt, et järgmisel aastal uuesti Eurovisioonil ei osale, vaid et kehtima jääb põhimõte "ära iial ütle iial".

"Kui on hea lugu ja hea mõte, siis kindlasti. Selleaastane lugu oli nii kõva, et kui ma järgmisel aastal tagasi tulen, siis peaks olema midagi täiesti teistsugust ja kas sama ägedat või veel paremat. Hetkel ma küll ei suuda mõelda, mis see võiks olla, kui juba tagurpidi laval laulmine on tehtud. Vaatame!" jättis ta kõik otsad lahtiseks.

Tanja tõdes, et koju jõudes peab ta esimese asjana kahjuks koristama, kuna kaks nädalat on kodust eemal oldud.

"Kuna on emadepäev, peaks kindlasti ema ja vanaema juures ära käima," lisas ta.EBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Eesti kõige ohtlikum liikleja on Lasnamäel elav pensionär

"Pealtnägija" tõi televaatajateni loo Eesti kõige ohtlikumast liiklejast, kelle otsisid üles ETV+ saate "Insight" tegijad. Lasnamäel elava pensionäri süül on nelja ja poole aasta sees toimunud kakskümmend liikluskindlustusjuhtumit.

Inimesed
Kristi Kallas meenutas küüditamist: ühe päevaga muutus kõik

Laupäeval möödus 68 aastat märtsiküüditamisest, mil loetud päevade jooksul viidi vägivaldselt asumisele rohkem kui 22 000 eestlast. SOS lasteküla patroon Kristi Kallas küüditati kuuekuusena Krasnojarski kraisse Siberis.

elu
Arvamusfestival kuulutas välja laste ideede korje

Arvamusfestival kuulutas esimest korda välja ideekorje 5.–7. klassi õpilastele, mille raames oodatakse laste aruteluettepanekuid tänavusele festivalile hiljemalt 17. aprilliks. Sel aastal on Arvamusfestivalil neli lastearutelu.

Tele/raadio
Sten Teppan: muusikaajakirjanik kõlab uhkemalt kui ma ennast ette kujutan

Aasta muusikaajakirjanikuks nimetatud Sten Teppan tunnistas, et ei pea ennast ise muusikaajakirjanikuks.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.