Eesti punktid teeb Eurovisioonil teatavaks Lauri Pihlap ({{commentsTotal}})

Lauri Pihlap Autor: Ülo Josing (ERR)

Homme on juba Eurovisiooni esimene poolfinaal ning Eesti punktid teeb lauluvõistluse finaalis teatavaks Lauri Pihlap.

"Punktide andmine on mõnes mõttes vastutus, sest kui selline ülesanne ja pakkumine on vastu võetud, siis peab neid lugusid tõesti kuulama," tunnistas Pihlap Menule.

Suuri ettevalmistusi muusik ei tee, kuid püüab sel korral Eurovisiooni pisut rohkem süveneda. "Mina ei ole otseselt mingisuguseid suuri asju teinud, mina lihtsalt võtsin ajakavas vabaks need momendid, kus ma saan muusika ilusasti ära kuulata ja võtan vabalt. Küll muusika räägib iseenda eest, ei ole midagi vaja siin ennast erilisele lainele viia," arvas ta.

Usub Tanja edusse

Täpselt 13 aastat tagasi tõi Pihlap Tanel Padari ja Dave Bentoni taustaansambliga 2XL Eestile Kopenhaagenist võidu. Seda, kas ajalugu kordub, Pihlap öelda ei oska.

"Ma arvan, et mingu nii nagu minema peab. Loomulikult soovime me kõik Tanja loole kõike kõige paremat. Ma tean, et iga artist tahab maksimumi saavutada ja ma arvan, et tänavuse aasta tiim samamoodi. Ärme paneme nende õlgadele rohkem survet kui seal juba tegelikult on, küll läheb hästi," kinnitas ta.

Pihlapi sõnul peab Tanja jätkama edu saavutamiseks samas vaimus nagu siiani. "Arvestades seda, kui paljud inimesed teda vaatavad, siis ma arvan, et ta teeb hea soorituse."

Sel aastal osales Pihlap ka ise Eesti Laulu konkursil, kuid poolfinaalist edasi ei pääsenud. Muusik tõdes, et tegelikult ei tahakski ta praegu Tanja asemel eurolaval olla.

"Siis kui on esialgsed tulemused ja sooritused tehtud, siis oli tõesti kibe tunne, sest oleks võinud paremini minna. Praeguse seisuga ma enam ei ütleks seda, et kibe tunne, et ise eurovisioonil ei ole. Ma ei olegi tegelikult kindel, kas ma oleks tahtnud seal olla," rääkis Pihlap.

Eurovisiooni esimene poolfinaal alustab homme kell 22.00 ETV eetris.

Toimetaja: Rutt Ernits"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Rahva Raamatus esitletakse pressifotode aastaraamatut

Kolmapäeval, 29 märtsil kell 17.30 toimub Viru keskuse Rahva Raamatu poes Eesti Pressifoto 2017 aastaraamatu esitlus.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.