Eesti punktid teeb Eurovisioonil teatavaks Lauri Pihlap ({{commentsTotal}})

Lauri Pihlap
Lauri Pihlap Autor/allikas: Ülo Josing (ERR)

Homme on juba Eurovisiooni esimene poolfinaal ning Eesti punktid teeb lauluvõistluse finaalis teatavaks Lauri Pihlap.

"Punktide andmine on mõnes mõttes vastutus, sest kui selline ülesanne ja pakkumine on vastu võetud, siis peab neid lugusid tõesti kuulama," tunnistas Pihlap Menule.

Suuri ettevalmistusi muusik ei tee, kuid püüab sel korral Eurovisiooni pisut rohkem süveneda. "Mina ei ole otseselt mingisuguseid suuri asju teinud, mina lihtsalt võtsin ajakavas vabaks need momendid, kus ma saan muusika ilusasti ära kuulata ja võtan vabalt. Küll muusika räägib iseenda eest, ei ole midagi vaja siin ennast erilisele lainele viia," arvas ta.

Usub Tanja edusse

Täpselt 13 aastat tagasi tõi Pihlap Tanel Padari ja Dave Bentoni taustaansambliga 2XL Eestile Kopenhaagenist võidu. Seda, kas ajalugu kordub, Pihlap öelda ei oska.

"Ma arvan, et mingu nii nagu minema peab. Loomulikult soovime me kõik Tanja loole kõike kõige paremat. Ma tean, et iga artist tahab maksimumi saavutada ja ma arvan, et tänavuse aasta tiim samamoodi. Ärme paneme nende õlgadele rohkem survet kui seal juba tegelikult on, küll läheb hästi," kinnitas ta.

Pihlapi sõnul peab Tanja jätkama edu saavutamiseks samas vaimus nagu siiani. "Arvestades seda, kui paljud inimesed teda vaatavad, siis ma arvan, et ta teeb hea soorituse."

Sel aastal osales Pihlap ka ise Eesti Laulu konkursil, kuid poolfinaalist edasi ei pääsenud. Muusik tõdes, et tegelikult ei tahakski ta praegu Tanja asemel eurolaval olla.

"Siis kui on esialgsed tulemused ja sooritused tehtud, siis oli tõesti kibe tunne, sest oleks võinud paremini minna. Praeguse seisuga ma enam ei ütleks seda, et kibe tunne, et ise eurovisioonil ei ole. Ma ei olegi tegelikult kindel, kas ma oleks tahtnud seal olla," rääkis Pihlap.

Eurovisiooni esimene poolfinaal alustab homme kell 22.00 ETV eetris.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Lasnamäe jaanipidustusedLasnamäe jaanipidustused
Lasnamäe jaanituli tõi kokku üle 6000 inimese

Üritus korraldati traditsiooniliselt paljudele linnaosaelanikele tuntud kohas: Paeväljal. Linnaosavalitsuse kinnitusel oli jaanilaupäeva tulnud tähistama üle 6000 inimese.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.