Urmas Vaino proovis "Terevisioonis" klouniametit ({{commentsTotal}})

Pühapäeval tähistatakse üleilmset tsirkusepäeva, mistõttu oli tavapärasemast lõbusamas meeleolus ka "Terevisioon".

Elukutselised klounid Piip ja Tuut ehk Toomas Tross ja Haide Männamäe tõdesid, et üha rohkem on ka Eestis neid noori, kelle hobiks ja tööks on tsirkus. "Huviringist on saanud tema hobi ja töö. Peale on kasvanud uus põlvkond elukutselisi tsirkuseartiste, kelle jaoks on see elamise viis ja ellujäämise viis," rääkis Tross.

Klounid selgitasid, et kõige enam pakuvad publikule nalja inimlikud eksimused. "Selle peale on tihti ka meie numbrid üles ehitatud. See puudutab kõiki vaatajaid," rääkisid nad.

Seda, kui raske on klouniamet, proovis ka saatejuht Urmas Vaino.

Pühapäevasel tsirkusepäeval toimub Tallinna vanalinnas suur tsirkuse rongkäik, tsirkuse olümpia, Eesti püramiidi loomine Vabaduse väljakul, Eesti tsirkuse gala Kumu auditooriumis ning laste ja noortegala “TsirkuseRing” OMAsaalis.

 

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Ita Ever: oleksin tahtnud rohkem filmides mängida

Margit Kilumets tegi kultuuriportaalile pika intervjuu Eesti teatri grand old lady Ita Everiga, fookuses tema kui filminäitleja.

elu
Näitus korstnapühkijatest.Näitus korstnapühkijatest.
Korstnapühkijad jõuavad fotoseinale

Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu galeriis avatakse täna, 26. mail kell 17 Eestis elava belgia nimeka fotograafi Nicolas Bouvy fotonäitus „Teekond pilvedesse“

Tele/raadio
ETVs alustab uus saatesari "Igaühe õigus"

Teisipäeval kell 20.05 jõuab ETV ekraanile uus saatesari "Igaühe õigus", mis võtab luubi alla kuus olulist inimõigust ning nendega seonduvad teemad.