Urmas Vaino proovis "Terevisioonis" klouniametit ({{commentsTotal}})

Pühapäeval tähistatakse üleilmset tsirkusepäeva, mistõttu oli tavapärasemast lõbusamas meeleolus ka "Terevisioon".

Elukutselised klounid Piip ja Tuut ehk Toomas Tross ja Haide Männamäe tõdesid, et üha rohkem on ka Eestis neid noori, kelle hobiks ja tööks on tsirkus. "Huviringist on saanud tema hobi ja töö. Peale on kasvanud uus põlvkond elukutselisi tsirkuseartiste, kelle jaoks on see elamise viis ja ellujäämise viis," rääkis Tross.

Klounid selgitasid, et kõige enam pakuvad publikule nalja inimlikud eksimused. "Selle peale on tihti ka meie numbrid üles ehitatud. See puudutab kõiki vaatajaid," rääkisid nad.

Seda, kui raske on klouniamet, proovis ka saatejuht Urmas Vaino.

Pühapäevasel tsirkusepäeval toimub Tallinna vanalinnas suur tsirkuse rongkäik, tsirkuse olümpia, Eesti püramiidi loomine Vabaduse väljakul, Eesti tsirkuse gala Kumu auditooriumis ning laste ja noortegala “TsirkuseRing” OMAsaalis.

 

Toimetaja: Rutt ErnitsTerasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Eesti passi saanud Ruslan Trochynskyi: ootasin sinist, aga on punane

Värskelt Eesti kodakondsuse saanud Ruslan Trochynskyi rääkis, kuidas on möödunud kaks kuud Eesti passiga.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Jõgeva padjalahingul loodetakse taas Guinnessi rekordit püstitada

Homme peetakse Jõgeval teist korda maha maailma suurim padjalahing.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.