Valiti välja 2013. aasta parimad lasteraamatud ({{commentsTotal}})

MTÜ Lastekaitse Liit eestvedamisel valisid lastekirjanduse eksperdid 2013. aastal ilmunud uudiskirjanduse hulgast juba viiendat aastat välja parimad lasteraamatud.

"Üks hea lasteraamat on see, mis pakub lugemisrõõmu ja vaatamisrõõmu. Lasteraamat peaks olema positiivne, näitama väljapääsu, turvalisust ja õnnelikku lõppu," rääkis Eesti Lastekirjanduse Keskuse direktor Triin Soone "Terevisioonis".

2013. aasta "Hea lasteraamat" tiitli pälvisid:

Leelo Tungal "Porgand töötab porgandina"
Andrus Kivirähk "Konna musi"
Anti Saar "Kuidas meil asjad käivad"
Kätlin Vainola "Lift"
Reeli Reinaus "Detektiiv Triibik loomaaias"
Aisopos "Aisopose valmid"
Aino Havukainen ja Sami Toivonen "Teedu ja Peedu imelik uneraamat"
Feridun Oral "Punane õun"
Ulf Stark "Täitsapoiss"
Aleksei Tolstoi "Hiigelsuur naeris"
David Almond "Poiss, kes ujus koos piraajadega"
Jo Nesbø "Doktor Proktori ajavann"
Maria Parr "Vilgukivioru Tonje"

"Läbi selle valiku me tunnustame neid inimesi, kes need raamatud on teinud. Neid autoreid, illustraatoreid, tõlkijaid ja kirjastajaid," lisas Soone.

Toimetaja: Madis LaurInimesed
"Ringvaade" tegi Virus tiiru hotelli staažikaima töötajaga

Viru hotell saab 45-aastaseks. "Ringvaade" käis legendaarse hotelli põnevaid lugusid meenutamas koos mehega, kes töötas seal esimesest päevast peale.

elu
Sõmerus kogunesid kaktusekasvatajad

Sõmerus said kokku kaktuste ja teiste sukulentsete taimede kasvatajad. Kokkutulnutel oli võimalus teha annetusoste veebruarikuus Vändra vallas Saare-Tõrvaaugu aiandis toimunud tulekahjus hävinud Eesti esinduslikuma kaktusekollektsiooni taastamiseks.

Tele/raadio
Mai on ETV2-s taas keskkonnakuu

Teisipäeva ja neljapäeva õhtuti jõuab ETV2-s eetrisse üheksa värsket ja haaravat dokumentaalfilmi, mis avavad maailma seninägematul moel.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.