TTÜ robotite näitus lõi publikurekordeid ({{commentsTotal}})

Robot Atlas
Robot Atlas Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Tallinna tehnikaülikoolis lõppenud robotite võistlus ja näitus lõi kõik varasemad publikurekordid.

Ühtekokku peeti maha 10 robotite jõukatsumist ja publik sai osaleda kuues töötoas, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tartu ülikooli robotiklubi liige Siim Schults ütles, et kindlasti saab roboti näiteks tantsima või rääkima panna.

"Talle on sisse ehitatud küll mitte eesti keeles, aga inglise keele kõnetuvastus, temaga saab suhelda, küsida igasuguseid asju. Teda on pandud ka unejuttu rääkima, ühesõnaga igasuguseid vahvaid asju," kirjeldas Schults.

Robotexi sumofinaali võitsid lätlased. Riia tehnikaülikooli tudengite kinnitusel saavutati esikoht tänu headele sensoritele ja korralikule noale, mis lasknud robotit ringis välja lükata.

"See on meie hobi, millega me tegeleme oma vabast ajast ja teeme neid roboteid selleks, et võita alguses siin Euroopas ja minna siis Jaapanisse võitlema maailma parima roboti tiitli eest," selgitas Riia tehnikaülikooli võistleja Einars Deksnis.

Lätlased pole kitsid Robotexi korraldusliku poole kiitmisega. Samuti meeldib neile eestlaste suur publikuhuvi. Ainuüksi pooleteise päeva jooksul oli Robotexi külastanud üle 7000 inimese, sealhulgas eile ka ÜRO peasekretär Ban Ki-moon.

"Ühest küljest on meil võistlusi palju, kokku 10 tükki ja poolehoidjaid on ka robotiehitajatele üle poole tuhande, aga eks meil ole ka palju sõuelemente ja tehnoloogianäitus, mis kindlasti kõiki tehnikahuvilisi tõmbab," ütles Robotexi projektijuht Marti Arak.

Toimetaja: Karin KoppelInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Lugejavideo: suve algus tervitas kohtlajärvelasi rahega

Päev pärast astronoomilise suve algust tabas Kohtla-Järvet neljapäeva hommikul rahehoog, mis kattis maa ajutiselt valgeks.

Tele/raadio
Jaani eriJaani eri
Kuula järele: Eesti Popsi Jaani eri

Selle nädala raadiosaade "Eesti Pops" oli pühendatud jaanipühadele. Mikstuur on funktsionaalselt kasutatav kogu pühade vältel.