Esmaspäeval alustab juba üheksas Kuldse Maski festival Eestis ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Viktor Vasiliev

Üheksas teatrifestival Kuldne Mask toimub Tallinnas 14.-24. oktoobrini ning tutvustab viimaste hooaegade parimaid vene lavastusi, mis on olnud kas Venemaa riikliku teatripreemia Kuldne Mask nominentideks või laureaatideks.

Festivali avatükk on Eesti publikule juba varasemalt tuttava Oleg Tabakovi teatri etendus "Aasta, kui ma ei sündinud“, mille lavastajaks on Konstantin Bogomolov. Näidendi peaosa mängib Venemaa teatri legend Oleg Tabakov . Isa kõrval astub lavale ka tema poeg Pavel Tabakov. Tükk jõuab Rahvusooper Estonia lavale 14. ja 15. oktoobril, teatas festival.

16. ja 15. oktoobril kantakse NO99-s ette ka vähetuntud Sankt-Peterburgi A. Brjantsevi nimelise Noorsooteatri  lavastus "Delhi tants“, mille lavastas Dmitri Volkostrelov. Just tänu Kuldse Maski žürii eripreemia võitjale Volkostrelovile tegi see teater läbimurde ja jõudis Venemaa parimate teatrite sekka.

Festivali programmi kuulub samuti  Tšingiz Aitmatovi sõnadeta etendus "Ema põld“ (Puškini nimeline teater, Moskva). Maksim Zemljanski lavastatud tükk jõuab teatri NO99 lavale 18. ja 19. oktoobril.

21. ja 22. oktoobril esitleb F. Volkovi nimeline draamateater (Jaroslav) Rahvusooper Estonia laval Jevgeni Martšelli näidendit "Nimetu“, mis võitis Venemaa tähtsaima teatripreemia Kuldne Mask parima suurlavastuse kategoorias. Kuldse Maski peaauhinna parima meesnäitleja kategoorias  saavutas  rolli eest selles lavastuses Jaroslavi teatri näitleja Vitali Kištšenko.

Festivali lõpetab 23. ja 24. oktoobril etenduv Lev Dodini tõlgendus Friedrich von Schilleri näidendist “Salakavalus ja armastus“ (Väike Draamateater – Euroopa Teater, Sankt-Peterburg). Nimetatud tükil on suur šanss saada järgmise aasta Kuldse Maski festivalil pärjatuks. Lavastuse peaosades mängivad noored Venemaal juba tuntust kogenud näitlejad Jelizaveta Bojarskaja, Ksenia Rappoport ja Daniil Kozlovski

Teatrifestival "Kuldne Mask Eestis” toimub alates 2005. aastast, selle aja jooksul on festivali külastanud üle 30 000 vaataja. Erinevatel aastatel on etendusi antud Viljandis, Tartus, Jõhvis ja Kohtla-Järvel.

Kuldne Mask on Venemaa Teatriliidu 1994. aastal asutatud rahvuslik teatripreemia, millega pärjatakse teatrikunsti kõigi žanrite lavastusi: ooperit, balletti, operetti ning muusikali ja nukuteatrit. 

Festivali raames toimuvad seminarid, meistriklassid ning loengud. Kõikidel etendustel on eestikeelne sünkroontõlge.

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
Foto avatud talude päevalt Võnnu vallas Kamelia turismitalus eelmisel aastal.Foto avatud talude päevalt Võnnu vallas Kamelia turismitalus eelmisel aastal.
Avatud talude päev saab avalöögi Tartumaal

Üle-eestiline avatud talude päev saab pühapäeval avalöögi Tartumaal Kambja vallas asuvas Kaspri talus – kokku võtab tänavu külalisi vastu 280 talupidamist ja põllumajandustootjat.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.